Trzy tygodnie temu, rozpoczęliśmy dyskusję na temat co jest najważniejsze do zrobienia w naszej dzielnicy. W tym czasie 18 osób wypełniło ankietę „Inwestycje i remonty w Piotrowicach i Ochojcu w nadchodzącym roku 2011”. Wyniki tej ankiety posłużą jako materiał na czwartkowym (24 czerwca) spotkaniu Rady Jednostki Pomocniczej.

Odpowiedzi ankiety

Odpowiedzi są ułożone według kolejności ich otrzymania, nie wszystkie 18 osób odpowiedziało na wszystkie 3 pytania, czasem tylko na jedno. Myślę, że zebrane odpowiedzi przedstawiają ogólny zarys potrzeb na nadchodzący rok. Ponieważ wiele z otrzymanych propozycji jest obszernych, wyniki ankiety zostały podzielone na 3 części. Plik z zebranymi danymi jest w tabelce Excelowej.

Zebrane wyniki można zobaczyć przeglądając kolejne części artykułu:

Wyniki ankiety mieszkańców

Wyniki ankiety mieszkańców cz.2 – Jakie inwestycje powinny zostać wykonane?

Wyniki ankiety mieszkańców cz.3 – Jakie remonty powinny zostać wykonane?

Trzecie pytanie brzmiało

Co Twoim zdaniem należy jeszcze usprawnić?

  1. Możliwości sortowania odpadów komunalnych
  2. Więcej ścieżek rowerowych (oraz surowe mandaty dla parkujących na ścieżce) i skrzyżowanie na rynku w Piotrowicach. Samo skrzyżowanie jest dobre, ale optymalne ustawienie sygnalizacji świetlnej, która w praktyce pozwala na przejazd 3-6 samochodów. Szczególnie ma to miejsce przy wysokich upałach lub nadmiernych mrozach. Wiadomo, elektronika nie znosi amplitud temperatur, ale na pewno istnieje sposób na optymalne nastawy.
  3. Zbudować przystanek PKP w okolicach Orla, Tunelowa. Tam jest cała masa nowych nieskomunikowanych budynków. Może wtedy ograniczymy ruch samochodów w centrum (ludzie chętniej wsiądą do FLIRTA)
  4. Rozliczenie radnych miasta i radnych dzielnicy z działalności na rzecz mieszkańców, którzy ich wybrali.
  5. Utrzymanie terenów parku na Zadolu, w tym również obszaru zajmowanego przez boisko KOLEJARZA (z dotychczasowym otoczeniem) jako terenu rekreacyjno-sportowego dla użytku mieszkańców otaczających dzielnic. Dopilnowanie przez radę JP nr19 i radnych miasta, żeby w planie zagospodarowania znalazły się skuteczne zapisy w w/w zakresie.
  6. Komunikację na terenie dzielnicy Piotrowice. Włączenie do obsługi autobusowej ulic Tunelowej, Bukszpanowej, Stabika i Wilczewskiego. Brak linii autobusowych na wymienionych ulicach nie koresponduje z dynamicznym rozwojem tego obszaru.
  7. Rozbudowa parkingów przy budynkach ul. Radockiego z likwidacją Parkingu strzeżonego obok Radockiego 102.
  8. Komunikacja drogowa, wydłużanie ścieżek rowerowych, analiza i zmiana (zdroworozsądkowa) rozmieszczenia i zasadności lokalizacji znaków drogowych w całej dzielnicy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.