Trzy tygodnie temu, rozpoczęliśmy dyskusję na temat co jest najważniejsze do zrobienia w naszej dzielnicy. W tym czasie 18 osób wypełniło ankietę „Inwestycje i remonty w Piotrowicach i Ochojcu w nadchodzącym roku 2011”. Wyniki tej ankiety posłużą jako materiał na czwartkowym (24 czerwca) spotkaniu Rady Jednostki Pomocniczej.

Odpowiedzi ankiety

Odpowiedzi są ułożone według kolejności ich otrzymania, nie wszystkie 18 osób odpowiedziało na wszystkie 3 pytania, czasem tylko na jedno. Myślę, że zebrane odpowiedzi przedstawiają ogólny zarys potrzeb na nadchodzący rok. Ponieważ wiele z otrzymanych propozycji jest obszernych, wyniki ankiety zostały podzielone na 3 części. Plik z zebranymi danymi jest w tabelce Excelowej.

Zebrane wyniki można zobaczyć przeglądając kolejne części artykułu:

Wyniki ankiety mieszkańców

Wyniki ankiety mieszkańców cz.2 – Jakie inwestycje powinny zostać wykonane?

Wyniki ankiety mieszkańców cz.4 – Co Twoim zdaniem należy jeszcze usprawnić?

Drugie pytanie brzmiało

Jakie remonty powinny zostać wykonane?

  1. Remont mniejszych uliczek dojazdowych po południowo-wschodniej stronie ul.Jankego.
  2. Remont ulicy Szewskiej, Północnej, Głogowskiej, Targowej i okolicznych. Wybrukowanie parkingów wzdłuż ulicy Szewskiej. Remont „Alejek” usytuowanych między ulicą Szewską i Targową – poprawienie ścieżek i inwestycje w tereny zielone (trawa, krzaki, kwiaty, drzewa).
  3. Na szczególną uwagę zasługują ulica Tyska, Szewska oraz Radockiego. Ulice te są torem przeszkód. Poruszanie się nimi to tragedia. Dodatkowo ( w dziedzinie kultury) należało by się zainteresować stadionem Kolejarz, który popadł w ruinę, a ma on wartość historyczną dla mieszkańców.
  4. Remont ulicy Tyskiej.
  5. Remont dworca kolejowego w Piotrowicach (budynek i perony).
  6. Pozyskanie, remont i udostępnienie mieszkańcom stadionu sportowego „Kolejarz”.
  7. Modernizacja stadionu „Kolejarz”. Przejęcie obiektu przez miasto i dostosowanie go do potrzeb mieszkańców dzielnic Południowych. Poszukanie inwestora, który wybudowałby w tym miejscy sale do uprawiania squasha, bowlingu oraz siłownie. Wybudowanie infrastruktury do uprawiania paintballa, tenisa oraz piłki nożnej. Pewna ilość środków z wynajmu sali gwarantowałaby rentowność przedsięwzięcia.
  8. Drogi i chodniki oraz remont dworca kolejowego w Piotrowicach.

Leave a Reply

Your email address will not be published.