Wędliny znajdują się niemalże w każdym domu. Stanowią idealny dodatek do śniadania czy kolacji. Niestety wiele osób nie ma pojęcia o tym, jak prawidłowo przechowywać wędliny, a jest to niezwykle ważne — pozwala bowiem zachować dłuższą świeżość. Dowiedz się tego!

Świezyzna Katowice Jankego

Jak przechowywać wędliny w lodówce?

Jak prawidłowo przechowywać wędliny? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią temperaturę — powinna ona wynosić od 2 do 7 stopni. Jeśli tylko mamy taką możliwość, wędliny przed umieszczeniem w lodówce powinniśmy osuszyć. Umieszczając je w lodówce, warto zadbać o to, by nie miały bezpośredniej styczności z innymi wędlinami czy produktami spożywczymi.

Dodatkowo, wędliny o krótkim terminie przydatności należy przechowywać w szczelnie zamykanych, szklanych pojemnikach. Z kolei wędliny o dłuższym terminie przydatności — powinny mieć dostęp do powietrza.

Mrożenie wędlin — w jaki sposób to robić?

Jeśli mamy za dużo wędlin — śmiało możemy je zamrozić! Proces ten nie jest wcale skomplikowany ani trudny, a pozwoli nam przedłużyć świeżość szynki czy kiełbasy. Wędlinę wystarczy umieścić w szczelnym opakowaniu oraz schować je do zamrażalki. Warto wcześniej wypuścić możliwie jak najwięcej powietrza.

Na rynku dostępne są przeróżne opakowania do mrożenia artykułów spożywczych, w tym także specjalne woreczki strunowe — śmiało możemy z nich skorzystać. Mrozić możemy zarówno wędliny w plastrach lub kawałkach, jak i te, które są pakowane próżniowo. Różnica jest jedynie taka, że produkty pakowane próżniowo zazwyczaj dłużej zachowują świeżość.

Po czym poznać, że wędlina jest nieświeża?

Wędlina, która jest nieświeża, charakteryzuje się nieprzyjemnym zapachem, często określanym jako amoniakalny. Dodatkowo zmienia się jej kolor, mogą także pojawić się plamy i nalot. Aby mieć pewność co do nieświeżości produktu, wystarczy go dotknąć. Jeśli wędlina jest obślizgła i dodatkowo posiada biały nalot — powinniśmy ją czym prędzej wyrzucić.

Na rynku obecnie działa wiele firm sprzedających wędliny. Jeśli poszukujemy produktów naprawdę wysokiej jakości, powinniśmy zwrócić uwagę na sieć sklepów Świeżyzna. To marka, która stawia przede wszystkim na jakość i profesjonalizm. W jej ofercie znajdziemy pyszne, jakościowe i różnorodne wędliny!

Wędliny online lub stacjonarnie w Piotrowicach

W Piotrowicach są trzy sklepy sieci Świeżyzna oferujących mięso i wędliny. Zakupy zrobimy w tych miejscach:

  1. ul. Jankego 164, sklep otwarty w godzinach 8:00 do 16:00 i w soboty do 14:00
  2. ul. Radockiego 70b (Tesco), godziny otwarcia 7:00 – 17:00 i w soboty do 16:00
  3. ul. Armii Krajowej 208 (Netto), sklep otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 do 20:00

Wędliny online także możemy zrobić w sklepie internetowym Świeżyzna, który jest pod adresem https://sklep.swiezyzna.pl i oferuje online stały asortyment oraz dostawę w 24 godziny od nadania przesyłki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.