ul. Braci Wiechułów

Po latach wraca projekt połączenia drogowego ulic Radockiego i Braci Wiechułów w Ochojcu. Od kilku lat inwestycja była przedmiotem intensywnych działań osób zarówno popierających przedłużenie drogi, jak i tych, którzy zupełnie się z tą inwestycją nie zgadzają.

Przypomnijmy kalendarium:

 • 19 grudnia 2010 r. – Budowa dojazdu do osiedla Manhattan przez ul. Braci Wiechułów
 • 6 maja 2011 r. – Spotkanie z Radnymi w sprawie przebudowy Braci Wiechułów
 • 29 października 2013 r. – ul. Braci Wiechułów przegrała z Urzędem Miasta – budują drogę
 • 13 czerwca 2017 r.  – Rada Jednostki Pomocniczej nr 19 Piotrowice-Ochojec podjęła Uchwałę nr IV/17/17 w sprawie stanowiska w kwestii rozpoczęcia działań związanych z realizacją połączenia drogowego.
  • Celem jest rozładowanie ruchu samochodowego w ul. Tyskiej, Spokojnej, Radockiego, Jaworowej i Spółdzielczości.
  • W budżecie Miasta Katowice na 2017 r. zabezpieczone zostało finansowanie dla uregulowania spraw terenowo-prawnych.
  • Podjęta została decyzja o ujęciu w projekcie budżetu na 2018 r. środków na wykonanie niezbędnej aktualizacji dokumentacji projektowej połączenia ul. Braci Wiechułów z ul. Radockiego, źródło.
 • 16 marca 2018 – Przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej, źródło.
 • 21 marca 2018 – Fragment muru na przedłużeniu pomiędzy ul. Jaworową a ul. Jaworową Tylną został zdemontowany przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach, dla ułatwienia przejścia do czasu realizacji połączenia drogowego ul. Radockiego z ul. Braci Wiechułów. 
 • 21 sierpnia 2018 – ​Informacja o udostępnieniu kanału technologicznego dla inwestycji, kanał technologiczny.

2 odpowiedzi do "Połączenie drogowe ul. Radockiego z ul. Braci Wiechułów w Katowicach"

 1. Kamil  24 września 2018

  Lepiej zróbcie porządek ze światłami kolo LO nr 5 na Jankego. Przez te światła są korki do Ochojca popołudniu, a rano z Ochojca! Wystarczy je sensownie zaprogramować !;)

  Odpowiedz
 2. Nati  7 listopada 2018

  Zamiast ścieżek rowerowych na ul. Jankego i to po obydwu stronach ulicy co spowodowało dodatkowe zwężenie i tak już mało przejezdnej ulicy – trzeba było poszerzyć drogę albo uruchomić dodatkowy pas ruchu. Jestem za ścieżkami rowerowymi ale nie na głównej ulicy w Piotrowicach.
  Mimo przebudowy skrzyżowania przy Jankego-Kolejowej korki zamiast się zmniejszyć wydłużyły się.
  Korek od strony centrum zaczyna się już na pętli Brynowskiej i nieważne czy w godzinach tzw. szczytu czy nie. By minąć to skrzyżowanie od pętli trzeba postać w korku nawet 40 minut. Część kierowców omija skrzyżowanie jadąc na parking L’eclerca i wciska się (mimo zakazu) przed samochody które uczciwie i cierpliwie wystały się w korku. gdzie jest nasza drogówka? gdyby policjanci postali tam parę dni i powlepiali mandaty to może ukróciłoby ten proceder. w tej chwili mimo zakazu ustawiają się tam kolejki samochodów które wymuszają wjazd na Jankego przed samochody które jeżdżą zgodnie z przepisami.

  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.