Forest Hill
Forest Hill

Kilka lat temu firma TUP SA ogłosiła, że w Piotrowicach, na łące niedaleko lasu wybuduje osiedle Forest Hill. Powinny tu powstać całe osiedla bloków mieszkalnych, a pomiędzy nimi ulice i zieleń. Zabudowa miała być kaskadowa, dostosowana do otaczającego terenu. Z północnej strony, graniczącej z blokami osiedla Manhattan, miał być zespół najwyższej zabudowy oraz centrum komercyjne o powierzchni 10 tys. m kw. – To nie będzie sypialnia, ale kawałek miasta. W centrum będzie można iść do lekarza albo na kawę– zapewniał autor projektu. Atrakcją osiedla miało być też pole golfowe.

Obecnie wiadomo, że TUP SA mimo zielonego światła jakie dostał od RM Katowice, Forest Hill nie zbuduje. Firma ogłosiła właśnie, że należąca do niej spółka Forest Hill zawarła przedwstępną umowę sprzedaży tej części swoich nieruchomości, na których miało powstać osiedle. Ten teren ma powierzchnię 2,8 ha. Wyceniono go na 8 mln zł. Nowym właścicielem działki zostanie inny deweloper, firma Murapol SA, która obok wybudowała Małą Skandynawie.

Pozostaje natomiast pytanie, co będzie z centrum przesiadkowym na które pozwolenie TUP również otrzymał?

Źródło: Gazeta.pl

2 Responses to "Forest Hill umarło! Murapol przejmuje działkę."

  1. złosliwa  6 lipca 2012

    Jesli Murapol- to jakość Murapolu- czyli syf, straszny syf i dziadostwo- to ich standard 🙁 i co jeszcze?? jedna wielka ściema..

    Odpowiedz
  2. Nowa  19 sierpnia 2012

    Jechałam tamtędy w tym tygodniu i nie widziałam żeby się coś działo. Plakaty te same reklamujące wcześniejszą inwestycję. Za to za Bażantowem to buduuuuuują budują.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.