Osiedle w Katowicach Mycielski Architecture and UrbanismTUP Property SA uzyskała pozwolenie na budowę pawilonu handlowo-usługowego o powierzchni 3,3 tys. mkw. w Katowicach przy ul. Bażantów. Przypomnijmy. Ponad dwa lata temu inwestycja budowy nowego osiedla Forest Hill została zablokowana, o czym bardzo szeroko zostało napisane na naszym portalu. Dlatego odsyłam do tamtego artykułu

Dziś dowiadujemy się, że powstanie nowy kompleks handlowo-usługowy w odległości 5 minutowego spaceru od Osiedli Millenium i Odrodzenia. Zdaniem inwestora rozwiąże szereg problemów komunikacyjnych w tym rejonie, stanowi także wartość dodaną dla przyszłych mieszkańców Forest Hill. Od kilku miesięcy firma TUP Property prowadzi rozmowy z potencjalnymi najemcami, szacujemy że budowa pawilonu potrwa około półtora roku. Cieszymy się, że dzięki decyzji władz miasta możemy rozpocząć pierwszy etap naszego projektu Forest Hill, nad którym pracujemy już prawie 3 lata – mówi Prezes TUP SA, Robert Moritz.

8 odpowiedzi do "Nowe centrum handlowe w Piotrowicach"

 1. Danuta  15 kwietnia 2011

  Mam cichą nadzieję, że znikna ogródki działkowe z tej okolicy. Jak wiadomo posiadacze tychże ogródków w krótkim czasie rozebrali chodnik z ulicy Bażantów niedaleko Pewexu. A pamiętam jeszcze jak po ciemku wyrywali krzaki róż posadzone pod moim blokiem jakieś 20 lat temu. A ile ławek oraz innego wyposażenia z osiedla Odrodzenie tam zawędrowało, tego nie da się już zliczyć.

  Odpowiedz
  • Egoista z BW  16 kwietnia 2011

   Racja !!! Zamiast ogródków – wysokie bloki !!! Ten las przy osiedlu też należy spalić i zaorać ,
   a w to miejsce wybudować oczyszczalnie ścieków, składowisko śmieci i utęsknione parkingi
   najlepiej, aż do Brynowa !!!

   Odpowiedz
   • Iwona  18 kwietnia 2011

    dobre !!!!!

    Odpowiedz
 2. Danuta  4 lipca 2013

  ,,Egoista” jest pewnie posiadaczem jakiegoś ogródka i cierpi na brak wyobraźni. No cóż, w miejscu ogródków widziałabym jakiś fajny skwer z placem zabaw dla dzieci. Ponieważ byłoby to z pożytkiem dla mieszkańców os. Odrodzenia. Właścicielami działek są natomiast przeważnie ludzie mieszkający w innych dzielnicach miasta.

  Odpowiedz
  • Maciek  6 lipca 2013

   widzę, że pani Danuta cierpi na chroniczną chorobę zalewania betonem wszystkiego tego, czego ona nie może posiadać – ot, choćby ogródków działkowych, bo jej po prostu na nie nie stać lub też nie umiałaby (potrafiłaby) na nim cokolwiek zrobić…… Ciekawe, czy Pani Danuta ma może jakieś „dowody” na to, że jej działkowicze wyrywali 20 lat temu róże spod okien, hmm….bo wydaje mi się, że każdy działkowicz (a ja nim również jestem) cieszy się, gdy mu coś wyrośnie ze swojej ciężkiej pracy. Przecież zawsze mogła Pani zawiadomić policję, Pani jako obywatel zrobiłaby przysługę Panu Tuskowi, a policji wzrosłaby statystyka, ale najwidoczniej te zarzuty są wyssane z palca… Ale cóż – chrześcijanie powinni wybaczyć Pani Danucie, gdyż ma bardzo wąski przekrój wiedzy na ten temat. Amen

   Odpowiedz
   • Judyta  31 lipca 2013

    Od razu widac, ze jakis grubiorz sie odezwol. Rano obrobio ogrodek dzialkowy, a wieczorem ogrodek piwny, I tak az do smierci. Smutne….

    Odpowiedz
    • Maciek  23 sierpnia 2013

     snutne to je ino co innego, bo mosz kalfas betonem zalanym, a rozumu nie widać

     Odpowiedz
 3. Danuta  4 lipca 2013

  Od paru tygodni naprzeciw kościoła przy ul. Radockiego realizowana jest budowa pawilonu handlowego. Oficjalnie nie można się dowiedzieć jakiej firmy. Nie ma też żadnego szyldu. Może ktoś wie, co tam będzie?

  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.