Osiedle w Piotrowicach widok z okna autor: Mycielski Architecture and Urbanism
Osiedle w Piotrowicach widok z okna autor: Mycielski Architecture and Urbanism

W dniu 28 lutego 2011 roku Rada Miasta Katowice podjęła uchwałę w sprawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu położonego w Katowicach przy ul. Bażantów. Nieruchomość o powierzchni ponad 8 ha należy do Spółki TUP Property i do tej pory przeznaczona była pod zabudowę przemysłową i logistyczną. Dzięki zmianie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, o którą TUP Property zabiegała od 2007 roku, powstanie na tym terenie osiedle mieszkaniowe Forest Hill.

Nowo uchwalony plan umożliwia budowę do 50 000 m2 powierzchni mieszkalnej, czyli około 750 mieszkań dla 2500 mieszkańców. Dodatkowo przewiduje przestrzeń około 2000 m2 na lokale usługowe. Na tym terenie TUP Property S.A. planuje także budowę kompleksu handlowo-usługowego o powierzchni 3300 m2, na który w styczniu br. otrzymała pozwolenia na budowę. Całość została zaprojektowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju jako miejsce funkcjonalne i przyjazne dla mieszkańców osiedla i miasta.

Koncepcja zagospodarowania działki położonej przy ulicy Bażantów powstała w 2008 roku podczas warsztatów urbanistycznych, w których wzięło udział międzynarodowe grono architektów i urbanistów pracujących na zlecenie TUP S.A. Urbaniści zaproponowali budowę inspirowanego architekturą modernistyczną osiedla mieszkaniowego wzbogaconego o lokale handlowe i usługowe zaspokajające bieżące potrzeby mieszkańców. Koncepcja architektoniczna uwzględnia znaczne zróżnicowanie terenu. W konsekwencji zabudowa ma charakter kaskadowy, wysokość poszczególnych budynków została określona tak, aby tworzyła harmonijną całość. Dzięki temu rozwiązaniu wszyscy mieszkańcy będą mieli atrakcyjny widok z okien. Ogromnym atutem Forest Hill jest sąsiedztwo lasu, który stanie się integralną częścią osiedla.

Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli na rewitalizację ponad 8 ha przemysłowego terenu i przekształcenie go w przyjazny miastu i jego mieszkańcom kwartał mieszkalny – mówi Katarzyna Kościelniakowska Dyrektor Handlowy TUP Property. Wielu deweloperów chciałoby wziąć udział w realizacji tego projektu. Rozpoczęliśmy już wstępne rozmowy, ale jeszcze za wcześnie jest na podawanie konkretnych terminów realizacji inwestycji.

W myśl filozofii działania TUP Property jako firmy odpowiedzialnej społecznie, Forest Hill został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i powstał w wyniku współpracy grupy międzynarodowych specjalistów z samorządem Katowic i społecznością lokalną. To kolejny nasz projekt, który powstaje w ścisłej współpracy z samorządem lokalnym, co w obecnej sytuacji makroekonomicznej daje największą szansę na powodzenie inwestycji i ich realizacje zgodnie z najlepszymi międzynarodowymi standardami. Cieszę się, ze jesteśmy jednymi z prekursorów w tej dziedzinie – mówi Prezes TUP S.A. Robert Moritz.

Uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego uprawomocni się w okresie do trzech miesięcy.

4 odpowiedzi do "Zielone światło dla Forest Hill"

 1. john  13 kwietnia 2011

  750 mieszkań = 750 nowych samochodów, ciekawe którędy będą jechały do centrum?? po dziurawej ulicy wokół osiedla odrodzenia? nieudolność władzy w Katowicach sprawia, że mamy fragment asfaltu przy kosciele (popisówka przedwyborcza) a reszta ulic (radockiego, bażantów, kryniczna pod lasem, wieżowa, urbana, bławatków) to gruzowisko, błoto, dziury!!

  Odpowiedz
 2. J.  22 września 2011

  Racja! Powinni pobudować drogi a nie wszędzie bez wylotu, droga błotna, brak chodnika. Niech deweloperzy się dorzucą aby dojeższać do nowych osiedli. Bo osiedla piękne a drogi jak na wsi.

  Odpowiedz
 3. Iwona  29 września 2011

  A ja tu czegoś nie rozumiem. Hmm! na spotkaniu z Radnymi i V-ce Prezydentem miasta Krupą w dniu 14 kwietnia br mieszkańcy m.in. ja pyskowali, że potrzeba obwodnicy w południowej dzielnicy Katowice, a nie kawałków dróg, które nie rozwiążą problemu. I na tym to spotkaniu Krupa ( V-ce Prezydent Katowic) stwierdził, że nic nie wie o żadnym Forest Hill.
  A w tym artykule w pierwszych słowach jest napisane: ” W dniu 28 lutego 2011 roku Rada Miasta Katowice podjęła uchwałę w sprawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego ….”

  Nieładnie Panie Krupa – kłamczuszek z pana

  Odpowiedz
 4. Iwona  29 września 2011

  Bo chyba nie chce pan powiedzieć, że nie wiedział. To byłoby raczej wstyd !!!!!

  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.