Zablokowany mostW związku z licznymi interwencjami mieszkańców Piotrowic oraz długim czasem rozwiązywania problemu zablokowanego mostu łączącego ulicę Kościuszki i Asnyka zostały złożone kolejne interwencje na ręce Prezydenta Miasta, Przewodniczącego Rady Miasta Katowice oraz Wicewojewody Śląskiego.

W dniu 24 czerwca zostałem zaproszony przez pana Wicewojewodę Piotra Spyrę na spotkanie robocze dotyczące przedmiotowej sprawy. W spotkaniu brali również udział zaproszeni przedstawiciele Zarządu Miasta oraz Dyrekcji PKP S.A. i PKP PLK S.A. z Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu. Podczas spotkania wszystkie obecne strony deklarowały współpracę i wolę  szybkiego załatwienia tematu zablokowanego mostu.

Dyrektor Kolei poinformował obecnych  o wygospodarowaniu i zabezpieczeniu środków finansowych na remont mostu oraz zadeklarował, że kolej w krótkim, możliwym czasie uporządkuje kwestie związane z własnością obiektu, tak aby możliwe było rozpoczęcie prac remontowych jeszcze w tym roku. Pan Wicewojewoda podsumowując spotkanie wyraził zadowolenie z przyjętych deklaracji i uzgodnień i również zadeklarował, że po otrzymaniu stosownych dokumentów temat będzie potraktowany przez podległe mu służby w sposób niezwłoczny.

Zenon Łuczak
Przewodniczący Zarządu RJP
Piotrowice – Ochojec

2 odpowiedzi do "Zablokowany most zostanie wyremontowany"

 1. Magda Z  30 kwietnia 2015

  Orientuje się może ktoś czy ten most został już wyremontowany?

  Odpowiedz
 2. Marcin Grupiński  13 sierpnia 2015

  Wiadukt…

  Nadal nie został oddany do użytku

  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.