Zablokowany most
Zablokowany most

Oficjalne informacje płynące z Urzędu Miasta są smutne. Most będzie nadal zamknięty. Problemowa kładka stanowi własność Polskich Kolei Państwowych S.A. i została wyłączona z użytkowania przez spółkę PKP, ze względu na zły stan techniczny oraz brak środków finansowych na wykonanie remontu umożliwiającego jej bezpieczne użytkowanie.

Przeprowadzona przez Miasto Katowice analiza szacunkowa kosztów remontu kładki wykazała, ze minimalny koszt niezbędnych robót remontowych umożliwiających dalszą eksploatację wynosi około 550 000 złotych. Aktualnie Miasto Katowice nie dysponuje środkami finansowymi umożliwiającymi przeprowadzenie niezbędnego remontu kładki, będącej własnością PKP S.A.

Przerwana została także ciągłość trasy rowerowej nr 3 przebiegającej z Panewnik przez Piotrowice i Ochojec w kierunku Giszowca. Ma zostać wytyczony alternatywny przebieg fragmentu trasy.

PKP poinformowało także o zamierzeniach inwestycyjnych i przebudowie infrastruktury kolejowej. Z przekazanych informacji wynika, ze w ramach planowanej na lata 2014-2020 modernizacji linii kolejowej, PKP S.A. zakłada budowę wiaduktu drogowego w miejscu istniejącej kładki. Czyli inaczej mówiąc, najbliższe 3 lata most będzie zamknięty.

8 odpowiedzi do "Most pozostanie zamknięty"

 1. Antoni  21 maja 2011

  Szkoda, że ten most i połączenie szlaku rowerowego zostanie dopiero „wyremontowane”?? za 3 lata…
  Już widzę reakcję osób, które mają tam działki… zero dojazdu!
  Zupełny brak słów!

  Odpowiedz
 2. Adrian  31 maja 2011

  Na remont mostu nad torami nie ma funduszy, na remont dworca w Piotrowicach też nie ma, podobnie chyba się stanie z planowanym parkiem wodnym w okolicach parku Kościuszki -no ale przecież będziemy mieli kolejne hipermarkety, banki – Katowice schodzą na psy

  Odpowiedz
  • Kasia  1 czerwca 2011

   no i kościół na „kontach”

   Odpowiedz
   • maciek  19 grudnia 2011

    a co niby masz katarzyno do kościola na „kątach”??? Nikt Ci nie karze chodzić do kościoła, idź sobie do lasu, pomodlisz się do jeża (przy okazji polecam słownik ortograficzny, jak się pisze kąt)
    maciek

    Odpowiedz
 3. Beata  2 czerwca 2011

  z tego co wiem, park wodny zamieniono na prywatny szpital. Już jest prawie gotowy.

  Odpowiedz
  • Adam  5 czerwca 2011

   Park Wodny ma być na Zgrzebnioka – a Klinika wybudowana jest na Ceglanej -> polecam wątek Inwestycje w Katowicach na http://www.forum.gkw24.pl

   Odpowiedz
 4. Ewa  23 września 2011

  Miastu a tym bardziej kolei nie zależy na mieszkańcach. Trwa biurokratyczny ping – pong między urzędnikami. Faktycznie potrzeba jakiegoś wypadku śmiertelnego aby miasto się zainteresowało.
  Brak słów……….. Teraz wiemy na kogo nie będziemy głosować w następnych wyborach. A poinformowani są o tym fakcie nasi czołowi radni – bezradni.
  Jedyna rada to nagłośnienie całej sprawy w telewizji i tak trzeba zrobić.

  Odpowiedz
 5. Piotr  4 grudnia 2011

  Oglądałem wczoraj w „aktualnościach” o godzinie 18:30 reportaż o tym moście na ul. Asnyka.
  Po tym co zobaczyłem w telewizji nie mam pytań… widać biurokrację urzędników. Kolej kontra urząd miasta. Czas ucieka, a działkowicze dalej nie mają jak dotrzec do swoich ogródków.
  Ciekawe, dlaczego kolej jak i miasto nie mogą zorganizować dla tych ludzi tymczasowego dojazdu od strony wieży ciśnień. Dojazd dla rowerów jest, ale wystarczyło by wyciąć barierkę w miejscu starego przejazdu kolejowego, który tam istniał, ustawić odpowiednie znaki i już można dojechać samochodem.
  Ale

  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.