Brynów

Ligota Park – osiedle w Brynowie

Zespół apartamentów mieszkaniowych Ligota Park zlokalizowany został w Brynowie przy ulicy Rolnej 43.Projekt powstał motywowany ideami miasta-ogrodu, jakim miała być Ligota lat trzydziestych, pomyślana jako idealna dzielnica mieszkaniowa zabudowana według zasad nowoczesnej urbanistyki.

Przebudowa dworca kolejowego i zmiana ruchu autobusowego

Rozpoczyna się przebudowa dworca kolejowego w Katowicach – ogłosił prezydent Piotr Uszok na konferencji prasowej, zwołanej w środę 16 czerwca. W połowie sierpnia cały obszar placu Szewczyka zostanie wyłączony z ruchu kołowego, będą zmiany w komunikacji autobusowej.

W marcu problemy z dostępem do wody

W poniedziałek ruszył remont wielkiej magistrali wodociągowej w Murckach. Prace wodociągowe, które w następnych dniach mogą skutkować zakłóceniami w dostawach wody łącznie w dziewięciu miastach regionu. Prace mają ograniczyć skutki szkód górniczych.

Wybuch gazu i wysadzenie sklepu spożywczego

Silny wybuch gazu całkowicie zniszczył wczoraj wieczorem sklep osiedlowy w Brynowie. Uszkodzonych zostało kilka samochodów. Nikt nie został ranny. Do wybuchu doszło przy ul. Rolnej. Po wybuchu doszło do rozszczelnienia gazociągu i pożaru gazu, który udało się ugasić. Na miejsce poza strażakami przyjechały też służby energetyczne i gazowe. Tak mówią oficjalne komunikaty, jednak naoczni świadkowie […]