Rawa Katowice
Rawa Katowice

4 stycznia spotkałem się  z  zawodnikami i zarządem klubu sportowego „Rawa Katowice”. Baseballowy Klub Sportowy „Rawa Katowice” został założony we wrześniu 2006. Jego założyciele, młodzi pasjonaci baseballu, wzięli sprawy w swoje ręce i z dużą determinacją pogłębiają swoją pasję  dzieląc się nią ze wszystkimi wokoło. Wciąż kompletują sprzęt, poszukują  nowych zawodników, i z niezwykłą dynamiką trenują. Aktywnie trenują również na piotrowickim „Kolejarzu”.

Informacje o sezonie 2012 – BKS Rawa Katowice

Przygotowania do sezonu 2012 – BKS Rawa Katowice rozpoczęły się z początkiem stycznia. W drugi poniedziałek miesiąca baseballiści  rozpoczną treningi zimowe w sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach – Piotrowicach. Treningi zimowe odbywać  się będą raz w tygodniu, w każdy poniedziałek od godziny 20.30 do 22:30. Na boisko Katowiczanie wybiegną z początkiem marca. Rozpoczną treningi na boiskach piotrowickiego „Kolejarza”  oraz przy ulicy Boya – Żeleńskiego. Odbywać się będą dwa razy w tygodniu na „Kolejarzu” oraz w każdy  weekend na sztucznym boisku MK Górnik.

Nowością dla zawodników Rawy będzie start w rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu, która rozpoczyna się w marcu. Daty rozgrywających się meczy nie zostały jeszcze ustalone. Wiadomo natomiast, że Katowiczanie swoje mecze domowe będą rozgrywać  na „Kolejarzu”, dzięki czemu wszyscy fani baseballu  będą  mieli znakomitą okazję, aby pooglądać baseball z bliska. Dodatkową zachętą jest mocna obsada ligi, w której wystartują aż dwa zespoły grające, na co dzień w POLSKIEJ EKSTRALIDZE – Gepardy Żory oraz Silesia Rybnik. Stawkę uzupełni silna drużyna z Jastrzębia oraz oczywiście Rawa Katowice.

Dodatkową atrakcją dla fanów baseballu będzie organizowana z końcem lutego impreza baseballowa w  katowickim Spodku. W czasie imprezy trwać będzie rekrutacja nowych zawodników do drużyny. Baseballiści Rawy postarają się uchylić trochę tajników baseballu. Dla przybyłych kibiców będą również różne atrakcje, które na pewno zadowolą miłośników tej dyscypliny sportu. Informacje dotyczące klubu, zamieszczane są  na stronie internetowej Rawy Katowice.

Katowiczanie planują także rozegranie kilku meczy towarzyskich, z których część na pewno rozgrywać się będzie na boisku w Piotrowicach. Zachęcamy do kibicowania zawodnikom Rawy i wspólnej zabawy w czasie rozgrywanych meczy. Tradycyjnie po każdym meczu na kibiców czekać będzie kiełbasa z grilla, którą będzie można zjeść w towarzystwie zawodników Rawy Katowice.

Zenon Łuczak

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.