Rawa Katowice
Rawa Katowice

To, że nie wystartowaliśmy w lidze nie oznacza, że możemy spisać ten rok na straty, a wręcz przeciwnie. Musimy ciężko przepracować cały ten okres, aby w przyszłym sezonie jak najlepiej zaprezentować się w rozgrywkach ligowych. Stoimy także przed dużym wyzwaniem organizacyjnym, aby start w rozgrywkach II ligi w roku 2012 stał się faktem.” – te słowa Prezesa Michała Glumińskiego najlepiej oddają to co czeka Rawę Katowice w 2011 roku. Zawodnicy, działacze oraz kibice na pewno nie będą narzekać na nudę.

W tym sezonie mimo ciężkiej pracy całego zarządu, Rawa Katowice nie wystąpi w rozgrywkach ligowych. Powodem jest brak funduszy na pokrycie wszystkich kosztów wiążących się z udziałem w lidze. Jednak ten sezon na pewno nie będzie stracony. Do lutego zawodnicy trenowali na sali gimnastycznej szkoły podstawowej numer 27 w Katowicach. W marcu warunki atmosferyczne pozwoliły rozpocząć treningi na boisku „Kolejarza” w Piotrowicach. „Póki co na treningach notujemy dobrą frekwencję, ale myślę że może być lepiej. Nasz zespół liczy obecnie jedynie dwunastu zawodników, więc wszyscy muszą się starać, żeby być na treningu, by móc przeprowadzić efektywne ćwiczenia.” – mówi Robert Hoffman, skarbnik Klubu i koordynator treningów.

W tym roku Rawa Katowice chce rozegrać sporo meczy sparingowych z drużynami z południa kraju. Pierwsze mecze planowane są już na koniec kwietnia. „Doświadczenie zdobyte w meczach jest dla nas bezcenne. Dzięki takim testom uczymy się znacznie efektywniej gry w baseball. Takie sprawdziany pokazują nam, na co mamy zwrócić szczególną uwagę podczas treningów, a w czym zrobiliśmy postępy. Planujemy mecze z drużynami biorącymi udział w rozgrywkach ligowych. Między innymi z Silesią Rybnik, Gepardami Żory czy Carprem Kędzierzyn-Koźle. Chcemy także zagrać dwa mecze z drużyną Kings Kraków, która także przygotowuje się do startu w lidze.” – powiedział Michał Glumiński zapytany o szczegóły planowanych spotkań sparingowych.

Kolejnym elementem sezonu ma być obóz treningowy. „Zeszłoroczny wyjazd do Węgierskiej Górce okazał się znakomitym okresem przygotowawczym. Cała drużyna ciężko pracowała na treningach zarówno kondycyjnych jak i stricte baseballowych. Była to także okazja do zżycia się całego zespołu. W tym roku planujemy powtórzyć taki wyjazd i dodatkowo chcemy połączyć go z rozegraniem meczu sparingowego.” – mówi Łukasz Gubała, manager zespołu i organizator wyjazdu.

Jednak na pierwsze emocje nie będzie trzeba czekać aż do pierwszego meczu. Już 17 kwietnia w sali gimnastycznej katowickiego Spodka odbędzie się rekrutacja do drużyny Rawy Katowice. „Liczymy, że Katowiczanie i mieszkańcy sąsiednich miast licznie stawią się na rekrutacji i zasilą naszą drużynę. Aby dobrze zaprezentować się rozgrywkach ligowych potrzebujemy szerszego niż dotychczas składu, trzeba mieć z czego wybierać. Myślę, że dzięki takiemu przedsięwzięciu zyskamy nowych zawodników, co zaowocuje większą rywalizacją o pierwszy skład. Serdecznie zapraszam na rekrutacje!” – zachęca Michał Glumiński. Drużyna poszukuje mężczyzn w wieku powyżej szesnastego roku życia, którzy są gotowi ciężko pracować na treningach i dawać z siebie wszystko podczas meczów. Jedyne co trzeba wziąć ze sobą to strój sportowy i buty z płaską podeszwą(odpowiednie na sale gimnastyczną). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 17 kwietnia na godzinę 11.00.

Wszystko to składa się na bardzo pracowity sezon dla BKS Rawy Katowice. Liczymy na to, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i już w przyszłym sezonie wspólnie będziemy mogli się cieszyć ze startu w II lidze, a Rawa Katowice będzie godnie reprezentować nasze miasto na arenie ogólnopolskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.