Silny wybuch gazu całkowicie zniszczył wczoraj wieczorem sklep osiedlowy w Brynowie. Uszkodzonych zostało kilka samochodów. Nikt nie został ranny.

Do wybuchu doszło przy ul. Rolnej. Po wybuchu doszło do rozszczelnienia gazociągu i pożaru gazu, który udało się ugasić. Na miejsce poza strażakami przyjechały też służby energetyczne i gazowe. Tak mówią oficjalne komunikaty, jednak naoczni świadkowie i ich zdjęcia, próbujemy do nich dotrzeć, mówią o tym że gaz palił się przez cały dzień przy rozerwanej rurze.

Przyczyną eksplozji było prawdopodobnie rozszczelnienie gazociągu. Zniszczona budka sklepowa miała ok. 30 m kw. powierzchni. Siła wybuchu odrzuciła elementy sklepu i jego zawartość na kilkanaście metrów. Wybuch był słyszany z odległości kilku kilometrów, między innymi przy Pałacu Młodzieży.

Wybuch był silny, zatrzęsły się okoliczne domy, strzaskało się około 30 okiennic i szyb. Sporo szczęścia mieli klienci „Biedronki”, po drugiej stronie ulicy Rolna: elementy tej budki dosłownie wbiły się w szyby automatycznie rozsuwanych drzwi.
Wypadek na osiedlu Bażantów
Wypadek na osiedlu Bażantów
Wypadek na osiedlu Bażantów

4 Responses to "Wybuch gazu i wysadzenie sklepu spożywczego"

 1. matias11  3 lipca 2011

  Przed chwilą przeczytałem o tym na Piekielnych.
  Dziwi mnie to, co ludzie potrafią zrobić, by dostać kasę….

  Odpowiedz
 2. matias12  3 lipca 2011

  Matias, ty chyba głupi jesteś. To nie to, bo to BIEDRONKĘ wysadził koleś…

  Odpowiedz
  • mnasda  11 lipca 2011

   matian12…… czytaj moze ze zrozumieniem…. na piekielnych pisalo ze wysadzil sklep kolo biedronki…. a nie odwrotnie

   Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.