Piknik Eko Brzmienia
Piknik Eko Brzmienia

12 czerwca 2011 odbędzie się Piknik Ekologiczny „Eko Brzmienia”, na który zapraszamy mieszkańców dzielnic południowych i okolicy. Mile widziani są szczególnie rodzice z dziećmi, na których czekać będzie szereg atrakcji. Na osiedlu Szenwalda w godzinach od 11.30 do 14.30 możliwe będzie zwiedzenie ścieżki edukacyjnej i zapoznanie się z efektami rewitalizacji terenu wokół rzeki Ślepiotki.

Od godziny 15:00 w Parku Zadole w dzielnicy Ligota organizatorzy przygotowali program artystyczny. Na scenie Amfiteatru wystąpi między innymi Śląska Grupa Bluesowa, zespół SPL!T, Hard Rockets i U Pana Boga Za Piecem. Dodatkowo obok amfiteatru pojawi się namiot, w którym będzie można nieodpłatnie dokonać konsultacji okulistycznej, fachowego pomiaru ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi.

Wśród atrakcji dla młodszych uczestników znajdują się występy dzieci z MDK Ligota oraz happening członków Fundacji Elementarz. Bluesowo nastroją również warsztaty gitarowe. Wszystkiemu towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum pod hasłem „Moje miasto – Ogród”, a także wystawa zdjęć dotycząca Katowic – Ligoty.

Przez cały czas trwania Festiwalu pomiędzy Ochojcem a Ligotą kursować będzie autobus, który wszystkich zainteresowanych przewiezie na miejsce rewitalizacji. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok oraz Dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa Józef Dubiński.

Leave a Reply

Your email address will not be published.