Piknik Eko Brzmienia
Piknik Eko Brzmienia

12 czerwca 2011 odbędzie się Piknik Ekologiczny „Eko Brzmienia”, na który zapraszamy mieszkańców dzielnic południowych i okolicy. Mile widziani są szczególnie rodzice z dziećmi, na których czekać będzie szereg atrakcji. Na osiedlu Szenwalda w godzinach od 11.30 do 14.30 możliwe będzie zwiedzenie ścieżki edukacyjnej i zapoznanie się z efektami rewitalizacji terenu wokół rzeki Ślepiotki.

Od godziny 15:00 w Parku Zadole w dzielnicy Ligota organizatorzy przygotowali program artystyczny. Na scenie Amfiteatru wystąpi między innymi Śląska Grupa Bluesowa, zespół SPL!T, Hard Rockets i U Pana Boga Za Piecem. Dodatkowo obok amfiteatru pojawi się namiot, w którym będzie można nieodpłatnie dokonać konsultacji okulistycznej, fachowego pomiaru ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi.

Wśród atrakcji dla młodszych uczestników znajdują się występy dzieci z MDK Ligota oraz happening członków Fundacji Elementarz. Bluesowo nastroją również warsztaty gitarowe. Wszystkiemu towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum pod hasłem „Moje miasto – Ogród”, a także wystawa zdjęć dotycząca Katowic – Ligoty.

Przez cały czas trwania Festiwalu pomiędzy Ochojcem a Ligotą kursować będzie autobus, który wszystkich zainteresowanych przewiezie na miejsce rewitalizacji. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok oraz Dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa Józef Dubiński.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.