Rawa Katowice 2012
Rawa Katowice 2012

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się rozgrywki w ramach Śląskiej Ligi Baseballu. Zawodnicy Rawy Katowice w pierwszym ligowym meczu zmierzą się z drużyną Silesii Rybnik. Mecz odbędzie się na stadionie Rybniczan przy ulicy Partyzantów o godzinie 13.00. Faworytami spotkania są grający na co dzień w rozgrywkach polskiej ekstraligi baseballiści Silesii, dodatkowo mobilizowani dopingiem publiczności.

Drużyna ze stolicy Górnego Śląska nie stoi na straconej pozycji. – „Na mecz pojedziemy osłabieni brakiem Mateusza Labusa, który jest dosyć znaczącym zawodnikiem. Czujemy się jednak mocni i zrobimy wszystko by go godnie zastąpić. W zimę mocno trenowaliśmy grę w ataku, a wraz z rozpoczęciem treningów na boisku skoncentrowaliśmy się także na grze w obronie. Znaczący nacisk kładliśmy na szkolenie miotaczy. Myślę, że ciężko przepracowany okres przygotowawczy przyniesie oczekiwany efekt w postaci dobrego występu podczas inauguracji.” – zapowiada trener Michał Glumiński. Sobotnie spotkanie będzie pierwszym meczem w sezonie 2012 zarówno dla zawodników Rawy Katowice jak i Silesii Rybnik.

Rozgrywki Śląskiej Ligi Baseballu mają na celu podniesienie poziomu sportowego drużyn biorących w niej udział oraz dodatkowo zapewnić mają dobrą zabawę wszystkim zawodnikom. Oprócz drużyn z Katowic i Rybnika w lidze startują także zespoły z Żor, Jastrzębia, Krakowa oraz Skarbimierza. Mecze odbędą się systemem mecz i rewanż, czyli przed każdym zespołem aż dziesięć spotkań do rozegrania.

Wszystkich sympatyków i kibiców baseballu serdecznie zapraszamy na sobotnie spotkanie, które z pewnością dostarczy wielu emocji.

Zenon Łuczak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.