Zmarszczki widoczne na czole – te pionowe i poziome – są dla wielu kobiet dużym kompleksem. Jak można je zlikwidować? Najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z profesjonalnych zabiegów.

Jak powstają zmarszczki na czole?

Do powstawania zmarszczek dochodzi na skutek zmian zachodzących w skórze wraz z upływem wieku, ale również stylu życia i sposobu pielęgnacji skóry. Duże znaczenie ma również genetyka. W przypadku zmarszczek na czole, które zaliczane są do kategorii zmarszczek mimicznych, duże znaczenie ma także mimika twarzy, czyli ruch mięśni twarzy. Marszczenie czoła może zatem przyczynić się do szybszego powstawania zmarszczek mimicznych oraz do ich utrwalenia.

Rodzaje zmarszczek na czole:

  • lwia zmarszczka – pionowe zmarszczki między brwiami
  • zmarszczki poziome na czole

Aby zapobiegać tworzeniu się zmarszczek na czole, należy pamiętać o tym, aby odpowiednio pielęgnować skórę, chronić ją przed promieniowaniem UV, prowadzić zdrową dietę i unikać używek jak alkohol, papierosy. Także warto pamiętać o ograniczeniu nadmiernej mimiki, chociaż to nie zawsze jest możliwe. Zmarszczki mimiczne mogą być widoczne na skórze już po 25-30 roku życia, dlatego są one najszybciej tworzącymi się zmianami na twarzy. Stąd też tak wiele kobiet poszukuje sposobu, aby się ich pozbyć.

Jak usunąć zmarszczki mimiczne na czole?

Najlepiej zapobiegać tworzeniu się zmarszczek mimicznych – wtedy zaczynają one pojawiać się później, a twarz wygląda na młodszą przez dłuższy czas. Gdy jednak już są widoczne, warto pamiętać o właściwej pielęgnacji twarzy i jednocześnie można pomyśleć o skorzystaniu z zabiegów skoncentrowanych na ich likwidacji. Pielęgnacja twarzy ze zmarszczkami mimicznymi polega głównie na jej delikatnym oczyszczaniu i dogłębnym nawilżaniu i odżywianiu z użyciem kosmetyków zawierających składniki przeciwzmarszczkowe. Należy też pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem UV oraz o systematycznym złuszczaniu cery, na przykład delikatnymi peelingami enzymatycznymi. Aby pozbyć się zmarszczek mimicznych, warto postawić na zabieg jak botoks Chorzów ma gabinety, gdzie również można z niego skorzystać. Procedura ta polega na zastosowaniu toksyny botulinowej, która miejscowo blokuje ruch mięśni twarzy, powodując wygładzenie zmarszczek mimicznych. Zabieg jest szybki, bezpieczny i ma odwracalne efekty – najczęściej pozostają one widoczne przez okres 3-6 miesięcy. Potem botoks można wykonać ponownie. Zatem zmarszczkom na czole najlepiej przeciwdziałać, ale wtedy, gdy są już widoczne, warto pomyśleć o zabiegu z użyciem botoksu, by przywrócić skórze młodzieńczy wygląd.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.