Tej zimy odbył się II Zimowy Turniej Kibiców GieKSy „Piotrowice Manhattan Cup”. Jest to druga edycja turnieju organizowana przez chłopaków z Osiedla Manhattan. W zmaganiach wystartowało 8 zespołów. Oprócz gospodarzy wystartowali kibice z katowickich dzielnic: Ochojca, Ligoty, Piotrowic, Giszowca, Kostuchny oraz dwie drużyny zabrzańskiego Górnika: Łaziska Górne i Poremba.

Przygotowania

Pomysł zrodził się dość szybko bo już po  zeszłorocznym turnieju postanowiono zrobić kolejną imprezę. Tylko tym razem zrobiono to bardziej profesjonalnie i dopracowano wszystkie szczegóły które rok temu przysporzyły trochę problemów. Zorganizowano wspólny turniej oraz wigilię w GieKSiarsko – Górniczym gronie.

Data Turnieju i Wigilii (imprezy) była ustalona dość wcześnie, żeby ekipy mogły się zebrać w jak najlepszych liczbach. Na turniej i imprezę zaproszono 8 ekip

 1. Manhattan
 2. Piotrowice
 3. Łaziska (Górnik Z.)
 4. Kostuchna
 5. Ligota
 6. Ochojec
 7. Giszowiec
 8. Poremba (Górnik Z.)

Parę dni wcześniej odbyło się losowanie, na którym zostały rozlosowane grupy oraz terminarz. Niestety nie z każdej ekipy przybyła delegacja. I tak o to w grupie 1 znalazły się Poremba, Ligota, Ochojec, Piotrowice, natomiast w grupie 2 trafiły na siebie Łaziska, Kostuchna, Giszowiec i Manhattan.

Dzień turnieju

Turniej odbywał się w szkolę Szkole Podstawowej nr 27. Większość ekip zameldowała się przed planowym rozpoczęciem turnieju w bardzo dobrych liczbach. Na hali wyróżniały się 2 ekipy które przygotowały specjalnie wydane na ten turniej koszulki, był to Ochojec i Łaziska Górne (warto nadmienić, że chłopaki z Poremby również stawili się w jednolitych koszulkach dzielnicowych). Sam Turniej przebiegał zgodnie z planem i nie było zbyt wiele opóźnień, miedzy meczami odbywał się turniej w przeciąganiu liny, więc nie było zbyt wiele czasu na odpoczynek, ale chłopaki dawali rade tak wiec walka na boisku jak i na parkiecie była bardzo zacięta.

Na turnieju zostało utworzone specjalne stanowisko, na którym można było kupić gadżety Katowickiego jak i Zabrzańskiego klubu m.in. szaliki, vlepki, smycze. W czasie turnieju każda z drużyn otrzymuje zgrzewkę wody oraz pizze, które dostarczane są w połowie turnieju. Podczas meczu półfinałowego Piotrowice prezentują przygotowaną specjalnie na ten dzień oprawę świąteczną. Płotno na którym widnieje napis „Wesołych Świat” oraz sektorówka z Mikołajem a pod nim nazwy dzielnic ekip które brały udział w turnieju.

Po meczu finałowym, który wygrywa ekipa Poremba zostają wręczone puchary dla najlepszych 3 zespołów i pamiątkowe dyplomy dla każdej ekipy grającej. Najlepszym zawodnikiem turnieju został chłopak z Poremby, który dostał nagrodę w postaci karnetu na cała rundę na GieKSie (tutaj trzeba podziękować Donaldowi jak i klubowi GKS Katowice którzy sponsorowali tą nagrodę). Po turnieju była 2 godzinna przerwa, z której każdy inaczej skorzystał, jedni jechali do domów inni już zaczynali zabawę w pobliskich barach. Przez turniej przewinęło się w sumie ok. 250 osób. Podczas turnieju i imprezy zostają zbierane pieniądze na kolegę z Łazisk , który juz prawie rok ma przymusowe wakacje, w sumie udało się zebrać 460zł.

Impreza organizowana jest zarówno przez chłopaków z Manhattanu jak i Piotrowic (Manhattan reprezentuje „Ekipa Manhattan” natomiast w Piotrowicach działa „Piotrowice Hardcore Style” )

One Response to "Zimowy turniej kibiców Manhattan & Piotrowice Cup II"

 1. GKS  1 marca 2010

  W PIOTrOWICACH DALEJ BEZ ZMIAN:) rUCH ISTNIEJE TYLKO W INTERNECIE! 🙂

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.