Wypadek przy skrzyżowaniu Kostki Napierskiego i Armii Krajowej
Wypadek przy skrzyżowaniu Kostki Napierskiego i Armii Krajowej

Usłyszeliśmy pisk opon i donośny huk! Kilku mieszkańców okolicznych domów wybiegło na ulicę zobaczyć, co się stało. Około 14:30 na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Kostki Napierskiego doszło do wypadku. W kolizji uczestniczyły 3 samochody osobowe. Pogotowie zjawiło się po 5 minutach i zabrało poszkodowaną młodą kobietę (prawdopodobnie uraz kręgosłupa).

Reszta uczestników nie miała obrażeń. Całość wyglądała fatalnie, ponieważ samochody były dosyć poważnie uszkodzone. Później na miejsce przyjechała policja oraz pomoce drogowe, które zabrały zniszczone auta. Ruch na tym skrzyżowaniu był utrudniony przez około godzinę.

Do tego typu wypadków w tym miejscu dochodzi dosyć często. Są to drobne stłuczki, ale i też inne poważniejsze wypadki. Główną przyczyną jest brak widoczności, którą ograniczają zarośla i profil zakrętu oraz nadmierna prędkość pojazdów jadących od strony cmentarza w kierunku rynku. Ponadto skrzyżowanie wybitnie nieprzystosowane dla rodziców z wózkiem dziecięcym.

Skrzyżowanie te ma kluczową rolę, ponieważ umożliwia przejazd z osiedla Odrodzenia, piekarni Kłos w kierunku Kostuchny, Podlesia oraz na nowo budujące się osiedla. Oczywiście wiele osób dowozi swoje dzieci do przedszkola zlokalizowanego na Kostki Napierskiego. Liczba pojazdów przejeżdżających jest ogromna.

Ile wypadków jeszcze potrzeba, żeby w tym miejscu uruchomiono sygnalizację świetlną, która prosi się tutaj już od dawna???

Dla przykładu dodam, że w Kostuchnie na skrzyżowaniu ulic ( Boya-Żeleńskiego, Migdałowców i Wantuły) w ostatnich dniach sygnalizacja jest instalowana…

Piotr Urbanek

5 Responses to "Wypadek przy skrzyżowaniu Kostki Napierskiego i Armii Krajowej"

 1. rangerek  23 sierpnia 2010

  Zgadza się jadąc do Kłosa wole jechać od Stabika a wracam „na przestrzał” bo widoczność w prawo jadąc od Wilczewskiego jest koszmarna – przy okazji skrzyżowanie wybitnie nieprzyjazne dla pieszych młodych rodziców z wózkiem
  a co do Kostuchny ….. Wybory się zbliżają a elektorat marudzi 😉

  Odpowiedz
 2. Adik  24 sierpnia 2010

  Widziałem wszystko z najbliższej odległości, jako uczestnik wypadku – ludzie wyjeżdżający z ul. Kostki Napierskiego notorycznie wymuszają pierwszeństwo. Na tym skrzyżowaniu jest wyjątkowo niebezpiecznie 😐

  Odpowiedz
 3. Katarzynka  24 sierpnia 2010

  Szkoda mówić, o sytuacji na tym skrzyżowaniu, przejście przez pasy bardzo niebezpieczne. Bardzo często dochodzi do stłuczek i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Czas coś z tym zrobić!!!!!

  Odpowiedz
 4. Piotr  9 września 2010

  Modernizacja tego skrzyżowania jest uwzględniona w inwestycjach na 2011 rok przez Radę Jednostki Pomocniczej. Czy to tylko plany, czy realia?? Zobaczymy…
  Ewentualnie pozostaje petycja mieszkańców do Urzędu Miasta Katowice

  Odpowiedz
 5. Brzoza  9 września 2010

  Witam już od dawna czekam aż zrobią tam sygnalizacje swietlną ponieważ zawsze tam stoje w korku pozdrawiam

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.