Wyciąg narciarski SOPELEK
Wyciąg narciarski SOPELEK

Wyciąg narciarki „Sopelek” został zaprojektowany i wybudowany w 1986r. Jednym z głównych pomysłodawców był Andrzej Jakubiński, pracownik kopalni Murcki. Z myślą o swoich dzieciach zaprojektował wyciąg. Cel był jeden, wypoczynek dzieci i młodzieży. Stok, na którym wybudowano wyciąg znajduje się w obrębie ulicy Sołtysiej. Jest naturalnie ukształtowanym zboczem. Dokonano tylko niewielkiej niwelacji peronu startowego.

Dodatkowym atutem stoku jest jego ułożenie z południowej strony zbocza otoczonego lasem, co ma duży wpływ na panujące tam niskie temperatury. Teren znajduje się z dala od aglomeracji miejskiej. Od tego roku na stoku pracuje mini ratrak.

Teren został już wstępnie przygotowany i uzbrojony w system do sztucznego naśnieżana trasy zjazdu. Właściciele planują także z biegiem czasu powiększyć i utwardzić parking samochodowy oraz stworzyć zaplecze gastronomiczne. Wychodząc na przeciw klientom planują koleje inwestycje w obrębie stoku, tym razem z myślą o saneczkarzach i łyżwiarzach. Planują wybudować odkryte lodowisko i tor saneczkowy.

Wyciąg narciarski z niskim prowadzeniem liny. Typ wyciągu Talerzykowy

  • Długość trasy 175 m
  • Różnica poziomów 17 m
  • Średnie nachylenie trasy 6°
  • Prędkość jazdy 2 m/s
  • Zdolność przewozowa 720 osób/godz.

Godziny pracy wyciągu:

  1. Od poniedziałku do piątku od godz. 15:00 do 21:00
  2. W soboty i niedziele od godz. 9:00 do 21:00
  3. W okresie ferii czyny od godz. 9:00 do 21:00

Strona  wyciągu narciarskiego SOPELEK

Leave a Reply

Your email address will not be published.