Kinderkraft xpand

Podejmując decyzję, co do zakupu fotelika samochodowego, rodzice często stają przed dość sporym wyzwaniem. By podjąć najwłaściwszą decyzję potrzebna jest znajomość podstawowych atutów wśród dostępnych fotelików samochodowych, a wybór jest dosyć duży. Przed dokonaniem zakupu fotelika samochodowego, warto upewnić się, czy spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa według norm europejskich takie jak homologacja i-Size, którym stawia się wyższe wymagania. Rodzice mogą zastosować kryterium wyszukiwania konkretnych fotelików pod względem spełnianych wymagań porównując kilka wyselekcjonowanych modeli. Dokonując takiej analizy, łatwiej znaleźć odpowiedni fotelik samochodowy, który będzie zgodny z tym, co rodzice oczekują.

Fotelik Kinderkraft XPand to fotelik przeznaczony dla starszej grupy dzieci o wadze od 15 kg do 36 kg, którego umieszcza się przodem do kierunku jazdy. W foteliku tym zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań mających na celu bezpieczne przewożenie dziecka. XPand jest wytrzymałym i wielokrotnie sprawdzanym fotelikiem w testach i badaniach. Potwierdzenie zapewnia europejska jednostka badawcza RDW, uznany instytut TASS INTERNATIONAL, a także INTERTEK. Fotelik Kinderkraft XPand posiada jeszcze międzynarodowy unijny atest ECE R44/04 dlatego też jest to niezwykle bezpieczny fotelik. 

Kinderkraft XPand posiada wzmocnioną obudowę, szczególnie w miejscach, które są narażone na uderzenia jak ściany boczne wyposażone są w system SPS oraz zagłówek H-Guard 3-warstwowy, który chroni głowę, szyję oraz ramiona dziecka podczas kolizji. System Duo Expand wraz z osłonami po bokach, zapewniają 4-stopniową regulację, dzięki czemu fotelik dopasowuje się do rosnącego dziecka. Cały fotelik idealnie dopasowuje się do kształtu ciała dziecka, a komfortowe podłokietniki wpływają na wygodę i rozluźnienie dziecka podczas jazdy, są one też wskazówką do prowadzenia pasa samochodowego. 

Fotelik bardzo łatwo, szybko oraz wygodnie się montuje, dzięki systemowi ISOFIX, na tzw. „miękki zatrzask”. Dzięki temu można sprawnie wpiąć klamry w zatrzaski znajdujące się w samochodzie o ile samochód jest wyposażony w system ISOFIX. Na foteliku można znaleźć wskaźniki w kolorze zielonym i czerwonym, które podpowiedzą czy fotelik jest prawidłowo wpięty. Kolor zielony oznacza prawidłowe wpięcie fotelika. Całość fotelika Kinderkraft XPand jest regulowana w 4 pozycjach, przy pomocy jednej ręki można wyregulować zagłówek i ścianki boczne o 8cm do góry oraz na szerokość 5cm. Fotelik ten jest bardzo wygodny, posiada miękką, szeroką podstawę oraz miękkie ścianki boczne i zagłówek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.