Kilka dni temu Rada Jednostki Pomocniczej nr 19 w Piotrowicach i Ochojcu, która została utworzona po wyborach w 2007 roku, gdzie startowało wielu kandydatów, zwróciła się do mnie z prośbą o nawiązanie współpracy. Postanowiłem odpowiedzieć na zaproszenie i udałem się na spotkanie w siedzibie rady, w MDK Południe, gdzie czekało na mnie 3 przedstawicieli.

Przewodniczący Rady Pan Andrzej Dawidowski, Przewodniczący Zarządu Pan Zenon Łuczak oraz inicjator spotkania, Pan Mirosław Paczyński, którzy reprezentowali Zarząd Rady.

Zarząd Rady zaproponował, aby w witrynie Piotrowice, regularnie publikować aktualne informację o działaniach Rady oraz o problemach nurtujących mieszkańców Piotrowic i Ochojca. Propozycja bardzo ciekawa, na którą przystałem. Na początek współpracy została stworzona nowa strona opisująca skład, dyżury i zebrania Rady. W niedługim czasie mają zacząć pojawiać się regularne artykuły, których zbiorczym autorem będzie Rada.

Ten rodzaj współpracy już wcześniej zaproponował Miejski Dom Kultury Południe w Piotrowicach, gdzie również na bieżąco są publikowane aktualne informacje kulturalne oraz o organizowanych imprezach w MDK Południa.

Zobaczymy jak współpraca z Radą się ułoży. Z mojej strony pojawi się nowy dział „Rada”, ale ile tam będzie nowych informacji tego jeszcze nie wiadomo. Oby nie skończyło się tak, jak wyglądały fatalne przygotowania do utworzenia i wyborów członków tej Rady.

9 Responses to "Współpraca z Radą Jednostki Pomocniczej"

 1. Ewa  8 marca 2010

  Bardzo dobrze, że będzie można przeczytać informacje dotyczące działań Rady Jednostki Pomocniczej w Piotrowicach i Ochojcu. Mam nadzieję, iż Rada będzie działać zawsze na korzyść naszych małych społeczności dzielnicowych. Mieszkańców nie interesuje przecież wielka polityka a przede wszystkim dziurawe drogi, czystość na ulicach, nowe place zabaw dla dzieci, bezpieczeństwo na osiedlach. Każdego z nas natomiast martwi zaniedbany i zapuszczony Dworzec Kolejowy – Piotrowice (wizytówka Piotrowic) oraz zarośnięty i zaśmiecony stadion Kolejarza.

  Odpowiedz
 2. Tomasz  10 marca 2010

  To fakt że teren Dworca jest fatalną wizytówką Piotrowic. Kolej nic nie dba o komfort pasażerów. A wieczorem strach przechodzić koło opuszczonego dworca PKP. ZGROZA. Teren po byłym stadionie Kolejarza również jest godny pożałowania. Krążą plotki, że kolej chce sprzedać cały ten teren pod deweloperów. Pamiętam czasy kiedy na stadionie odbywały się zawody sportowe a młodzież zamiast w knajpach bywała na stadionie i zajmowała się sportem. Również miasto Katowice nie jest zainteresowane zainwestowaniem w sport i utrzymaniem stadionu choć podobno pieniądze na utrzymanie stadionu przed laty miasto zarezerwowało.

  Temat prawdopodobnie jest za duży na Jednostkę Pomocniczą. Ale mamy Radnych z Urzędu Miasta z Prezydentem Uszokiem na czele.

  I co na ten temat powiedzą nasi Radni z Urzędu Miasta? Ciekawe czy ktoś z nich czyta wiadomości z dzielnic i czy jest zainteresowany problemami dzielnicowymi.

  Odpowiedz
 3. Maciek  14 marca 2010

  Fakt – również już kiedyś słyszałem o pomyśle sprzedaży terenu kolejarza pod budowę osiedla (kolejnego) – cały czas jednak cieszę się, iż jak na razie – do tego nie doszło. Ja również pamiętam czasy, kiedy na kolejarzu bywały imprezy, festyny, gdzie można było przyjść i pograć w piłkę – przeskakując przez ogrodzenie, ponieważ teren był ogrodzony…. teraz po ogrodzeniu zostały słupki…szkoda słów, że taki teren jest zniszczony…

  Odpowiedz
 4. Ewa  21 marca 2010

  Ciekawe czy ktoś wie jakie są przewidziane dalsze losy Dworca PKP Piotrowice.
  Może w naszej dzielnicy mieszka ktoś z PKP i nie będzie się wstydził wypowiedzi.
  Również naszej dzielnej Straży Ochrony Kolei nie widać od lat w okolicach dworca.
  Jednym słowem Dworzec z nazwy Piotrowice powinien zmienić nazwę na Ruinowice.

  Odpowiedz
 5. Redaktor  21 marca 2010

  Ponieważ nie tylko wy jesteście zainteresowani losem Kolejarza i Dworca, wkrótce pojawi się wiarygodna informacja, o tym co czeka te miejsca.

  Odpowiedz
 6. Ewa  21 marca 2010

  Super !!!! Mieszkańcy dzielnicy czekają na informację przedstawiciela PKP oraz Rady Miasta Katowice.
  A jest się z czego tłumaczyć……….

  Odpowiedz
 7. Benio  23 maja 2010

  Witam, stadion Kolejarz jeśli tak można nazwać to boisko swego czasu było „przejęte” przez jednego Pana (nazwiska nie pamiętam),w tym właśnie czasie ogrodzenie zniknęło, najpierw 2-3 bramki a potem już wszystko.
  Niby coś robił z kortami ale został tylko syf i kupa gruzu, śmieci. Nie wiem jak teraz bo nie mieszkam od paru lat już tam,ale wychowałem się na tym osiedlu przy Kolejarzu, brałem udział w grach i zawodach jakie były regularnie organizowane. Wszystko to zniknęło, czym bliżej byliśmy demokracji i kapitalizmu tym mniej było tam imprez…
  Pamiętam że Kolejarz był zamykany, Pan w budynku pilnował żeby nikt nie wjechał rowerem na boisko, gdy tylko miało to miejsce od razu przez megafon informował o zakazie wchodzenia na teren.
  Teraz?
  Szkoda gadać,Kompresor nadal istnieje?Czy już go zamknęli?

  Skończy się tak że powstanie tam osiedle,jestem tego pewien w 100%…a wtedy os.Młodych nie będzie już tak cichym i atrakcyjnym miejscem jakim jest dzisiaj.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 8. Antoni  23 maja 2010

  Całe Piotrowice i południowe dzielnice najchętniej by zabudowali pod „ekskluzywne osiedla”, które są totalnym niewypałem!!. Ten boom budowlany zniszczy całkowicie charakter naszych dzielnic. Zielone tereny, w których mieszkańcy mogli zaznać spokoju, relaksu znikną na zawsze i powstanie asfaltowa dżungla. Wczoraj przechodziłem przez Kolejarza i to jest ruina, niestety 🙁 Przypomniały mnie się czasy, kiedy na lekcji WF-u przychodziliśmy tam biegać, grać w piłkę, organizowane były festyny i rozgrywki międzyszkolne w różnych dyscyplinach. Teraz stadion zamarł. Zarośnięty, same bagno…
  Ale u nas tak jest… najlepiej sprzedać wszystko deweloperom,którzy swoimi wizjami tworzą nowe otoczenie.
  Mieliśmy swoją tradycję, to niech tak pozostanie…
  Powinniśmy walczyć, żeby stadion ten został wyremontowany i wrócił do swojej sławy, jak to było przed laty!!

  Odpowiedz
 9. Józef  26 maja 2010

  Wydaje mi się, że mocne rozdmuchanie tematu Kolejarza na forum (również tego portalu) jest jedynym sposobem na zablokowanie planów cichego przejęcia (przekazania) terenu deweloperom. Piszmy na ten temat jak najwięcej . Jedynie głośna opinia społeczna daje szanse na zaniechanie nikczemnych celów.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.