Niejeden mieszkaniec miasta nie wyobraża sobie życia bez własnego samochodu. Nie zawsze jednak wynika to z rozsądnej analizy zysków i strat, związanych z jego utrzymaniem. Czy po dłuższym zastanowieniu się nad tą sprawą samochód faktycznie wyda się tak samo niezbędny? A jeśli nie, to jakie są alternatywy – zwłaszcza na dłuższe wyjazdy?

Jeśli nie własny samochód, to co?

Posiadanie własnego samochodu już dawno przestało być symbolem statusu – obecnie mogą sobie na niego pozwolić prawie wszyscy. Ale sama możliwość zakupu i utrzymania samochodu nie oznacza jeszcze, że należy się na to bezkrytycznie decydować. Żadnemu mieszkańcowi jednej z polskich aglomeracji nie trzeba tłumaczyć, co oznacza stanie przez godzinę w korku. Nic dziwnego, że dojazdy do pracy komunikacją miejską czy rowerem stają się coraz powszechniejsze. Jeżeli chodzi o robienie dużych zakupów, większość marketów obecnie oferuje klientom darmową lub bardzo tanią dostawę pod same drzwi. A co z weekendowymi wycieczkami? Tu doskonałą propozycją może być krótkoterminowy wynajem samochodów Katowice – usługa, dzięki której przez kilka dni korzystamy z wybranego modelu wozu za rozsądną opłatą. Wynajem krótkoterminowy stanowi dla użytkownika wprost wymarzone rozwiązanie. To wszystkie zalety posiadania auta bez żadnej z wad takiej sytuacji, gdyż amortyzacją, konserwacją i naprawami zajmuje się firma, od której je wynajmujemy.

Kiedy lepiej korzystać ze swojego samochodu?

Zarówno dostępne w Sieci statystyki, jak i opinie osób, które regularnie korzystają z takich usług, nie pozostawiają tu wątpliwości. Odpowiedź brzmi: oczywiście! Jedyna sytuacja, w której mieszkaniec dużego miasta skorzysta bardziej na utrzymywaniu własnego auta, niż na wynajmie, ma związek ze stanem zdrowia. Jeżeli samochód w rodzinie służy do poruszania się osobie z niepełnosprawnościami i został do tego przystosowany, faktycznie jest to najlepsza opcja. Ale w przypadku ogromnej większości posiadaczy wozów użytkowanie ich na co dzień w warunkach miejskich – nie mówiąc już o parkowaniu – rodzi głównie problemy i frustrację. Tymczasem korzystanie z wynajmu samochodów na dłuższe i krótsze trasy pociąga za sobą rosnące oszczędności, rodząc przy tym poczucie wolności i komfortu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.