Deweloperzy prześcigają się w ofertach mieszkaniowych ale w Piotrowicach nie ruszają tego typu inwestycje. Jedną z ciekawszych ofert, jakie miały się pojawić na rynku mieszkaniowym jest osiedle Willa nad Potokiem.

Inwestor – katowicka firma Modus II postanowił nie tylko wybudować oryginalne osiedle, ale też, dla potrzeb mieszkańców, uregulować fragment przepływającej przez Piotrowice rzeki. Chcą, żeby powstała kameralna dzielnica willowa, monitorowana i chroniona, w której mieszkańcy będą mogli korzystać z bliskości natury. Osiedle, które zaprojektowało biuro projektowe AIR Jurkowscy-Architekci, miało  zostać wybudowane do końca 2009 r. Żeby stać się właścicielem jednego z 50 mieszkań, które tu powstaną, trzeba zapłacić od 6 tys. zł. za metr kwadratowy.

Na uwagę zasługuje sam projekt Willi nad Potokiem. Zespół osiedlowy składa się z pięciu dwupiętrowych, białych budynków o prostej, ale oryginalnej bryle.

Na stronie developera można przeczytać:

Osiedle powstanie pomiędzy ul. Wojska Polskiego a ul. Wilczewskiego. Kompleks ten będzie się składał z 9 budynków trzykondygnacyjnych. W skład kompleksu wejdzie 7 budynków w zabudowie szeregowej oraz dwa budynki w zabudowie wolnostojącej.

Mieszkania znajdujące się na parterze posiadać będą wydzielone ogródki przydomowe, natomiast apartamenty na wyższych kondygnacjach będą posiadały przestronne tarasy i ogrody zimowe. Każda klatka schodowa prowadzić będzie jedynie do czterech lub sześciu mieszkań.

Różnorodność rozwiązań architektonicznych pozwala na wybór jednego z 50-ciu interesująco zaprojektowanych mieszkań o pow. od 54 m2 do 112m2. Dla wszystkich mieszkań przewidziano możliwość zakupu miejsc postojowych w usytuowanym pod budynkiem garażu podziemnym. W celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców, osiedle zostanie wyposażone w system monitoringu.

Niepodważalnym atutem kompleksu stanowi przepływająca i odpowiednio wyeksponowana rzeka Mleczna.

Rozpoczęcie inwestycji miało nastąpić w grudniu 2007 r., a planowane zakończenie to II kwartał 2009 r. Jednak na stronie internetowej innej inwestycji, która miała powstać w Piotrowicach, wciąż jest informacja, że budowa nie została rozpoczęta.

2 Responses to "Willa nad Potokiem"

  1. Maciek  9 maja 2010

    Mieszkam niedaleko tego terenu i już od dłuższego czasu widzę baner „Osiedla nad potokiem”, ale oprócz tego, nic dalej nie jest i raczej nie będzie ruszone. Główny problem to ów „potok”. Dopóki Mleczna nie będzie doprowadzona do stanu w którym będzie można ją określić tym mianem, to budowy raczej się nie zaczną, aczkolwiek podobno ostro pracują nad jej oczyszczaniem. Na ulicy Jankego, ruszyły budowy pod mostem, koło V lo. Podobno mają tam zrobić, jakiś deptak wzdłuż Mlecznej.

    Odpowiedz
  2. Antoni  10 maja 2010

    Deptak, a właściwie trasę turystyczną mają zrobić wzdłuż Ślepiotki, która płynie w wąwozie obok LO nr V, natomiast Mleczna i „willa nad potokiem” to abstrakcja. Gdzie te czasy, kiedy w Mlecznej nasi dziadkowie łowili raki…

    Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.