Tym krótkim wpisem, pragniemy zwrócić uwagę na możliwość zostania oszukanym lub okradzionym we własnym mieszkaniu w Piotrowicach. Według przesłanej relacji z sytuacji, która dziś miała miejsce, próba kradzieży jest całkiem realna.

Zaczyna się od telefonu Osoby, która najpierw pyta, czy w domu znajduje się osoba powyżej 60 lat, czyli 60+. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, następnie mówi, że w imieniu Spółdzielni zbiera opinie w związku z planowanym otwarciem punktu masażu na Osiedlu Odrodzenia. W takim punkcie masażu, osoby starsze, seniorzy, mogliby korzystać z takiego masażu, poprawić pracę kręgosłupa itp. Następnie proponuje możliwość przeprowadzenia takiego masażu, bezpłatnie już następnego dnia, u osoby w wymaganym wieku.

Tak się rozpoczęła się rozmowa. Z relacji rozmówcy wynika, że gdy chciał dopytać o zdrowotne szczegóły, Osoba szybko zakończyła rozmowę. Rozmówca był jednak dociekliwy i postanowił sprawdzić czy rzeczywiście w Spółdzielni Mieszkaniowej „Silesia” coś wiadomo na temat planów otwarcia takie punktu udzielania masażu i bezpłatnych masaży dla seniorów. W dziale Eksploatacji SM „Silesia” nie posiadano żadnej informacji na ten temat.

Oczywiście nie wyklucza to działań jakiejś nadgorliwej firmy, która rzeczywiście planuje otworzyć centrum masażu, ale myślę, że każdy przyzna iż wygląda to co najmniej podejrzanie.

W Internecie można znaleźć kilka wypowiedzi, że metoda na wnuczka przy oszukiwaniu osób starszych nie jest już tak skuteczna, a w nowej palecie oszustów jest metoda na bezpłatny masaż, „jeden masuje, drugi pędzluje„.

Zdjęcie z Flickr, autor

Leave a Reply

Your email address will not be published.