Czy wiesz, że nawet co druga Polka nie akceptuje swojego ciała? Głównym źródłem kobiecych kompleksów jest nadwaga, która odbiera pewność siebie, każe zakrywać się pod szczelną warstwą ubrań, a nawet unikać sytuacji intymnych. Ciągłe narzekanie i życie marzeniami nic nie da. Jeśli chcesz naprawdę zabrać się za siebie, to spróbuj treningu personalnego dla kobiet. W Katowicach jest miejsce, w którym nie tylko poprawisz swoją sylwetkę, ale także pozbędziesz się stresu i nabierzesz odwagi do zmienienia swojego życia na lepsze. Po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.

Treningi indywidualne dla kobiet – co musisz o tym wiedzieć?

To oczywiste, że kobiety mają zupełnie inną budowę ciała niż mężczyźni. Zwykle mają też inne oczekiwania wobec treningu. Dlatego od pewnego czasu zauważa się trend polegający na przygotowywaniu treningów stricte dla kobiet i prowadzonych przez kobiety, które jak nikt inny rozumieją swoje klientki.

Nie chodzi natomiast o to, aby treningi indywidualne dla kobiet były lżejsze. Wprost przeciwnie. Muszą być wymagające, ale też dopasowane pod względem obciążeń i intensywności do potrzeb konkretnej kobiety. Wpływ na charakter treningu ma wszystko to, czym nie muszą się przejmować faceci, czyli np. urodzenie dziecka (siłami natury czy przez cesarskie cięcie), cykl miesięczny, załatwianie miliona spraw zawodowych i domowych, ból w podbrzuszu, chandra itd.

Treningi indywidualne to zdecydowanie najlepszy wybór dla pań, ponieważ gwarantuje optymalne ułożenie planu treningowego i bezpośredni kontakt z trenerem, który będzie mieć czas, aby Cię poznać i właściwie ocenić predyspozycje Twojego ciała.

Trener osobisty dla kobiet – czego możesz od niego oczekiwać?

Dobry trener personalny przede wszystkim rozumie, że każdy klient jest inny, ma inne ciało, potrzeby, doświadczenia treningowe, przebyte kontuzje, grafik, pracę i obowiązki domowe. Dlatego nie ma dwóch takich samych treningów. Coś, co fajnie sprawdza się u jednej osoby, u drugiej może nie przynosić spodziewanych efektów.

Punktem wyjścia do efektywnego treningu jest zbudowanie fajnej relacji z trenerem osobistym, który musi być osobą maksymalnie zaangażowaną, pozytywną, ale też wymagającą. Treningi nie mogą przypominać spotkania na plotki z elementami wysiłku fizycznego. Trener ma stale motywować Cię do ciężkiej pracy na sali, jednak bez przekraczania Twoich aktualnych możliwości (co groziłoby kontuzjami i zniechęceniem).

Fitness i boks – nieoczywiste połączenie

Tak, wiemy – boks może budzić negatywne skojarzenia, zwłaszcza wśród pań. Zachęcamy jednak do pozbycia się uprzedzeń. Uwierz, że trening bokserski jest jedną z najefektywniejszych form aktywności fizycznej. Znakomicie rzeźbi sylwetkę, pozwala spalić nadmiar tłuszczu, wzmocnić całe ciało, w tym mięśnie, o których istnieniu nie miałaś pojęcia, a przy tym wyrzucić z siebie cały stres, „częstując” nim worek bokserski.

Dużą zaletą zajęć fitness połączonych z elementami treningu bokserskiego jest brak nudy. Każdy trening może być inny, dopasowany do indywidulanych predyspozycji, możliwości fizycznych oraz efektów, jakie chcesz uzyskać. Doświadczony trener personalny ułoży dla Ciebie osobisty plan treningowy, który będzie odpowiadać Tobie – nikomu innemu.

Takie podejście gwarantuje Joanna Orlińska, ceniony trener personalny dla kobiet w Katowicach, założycielka Ladies Boxing Brigade (https://fit-boxing.pl/). Joanna posiada licencję instruktora boksu Polskiego Związku Bokserskiego. Zajęcia z nią odbywają codziennie w COB Fitness Premium Club w Katowicach przy ulicy Wesołej 3. Godziny treningu są ustalane indywidualnie. Szczegóły sprawdzisz na stronie https://fit-boxing.pl/trening-personalny/.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.