The California Honeydrops
The California Honeydrops

Klub Old Timers Garage mieszczący się przy ul. Gen. Jankego 132 serdecznie zaprasza na koncert The California Honeydrops w dniu 14 listopada.

Trudno powiedzieć, co tak naprawdę grają, bo w ich muzyce jest wszystko to, co najlepsze w amerykańskiej tradycji muzycznej: blues, gospel, elementy tradycyjnych nowoorleańskich brzmień – jazzu i zydeco, oraz szczypta klasycznego r’n’b. W przypadku California Honeydrops gatunkowe etykietki są jednak mało ważne; liczy się to, że podczas ich koncertów – czy grają kompozycje własne, czy pożyczone – publiczność nie może odmówić sobie przyjemności wspólnego śpiewania i tańczenia.

Koncert the California Honeydrops to po prostu najlepsza impreza w mieście!
Powstali w 2007 roku. Ich pierwsze występy miały miejsce na ulicach i stacjach metra w ich rodzinnym Oakland w amerykańskim stanie Kalifornia. Wkrótce skrystalizowali swój styl, oparty na grającej w nowoorleańskim stylu sekcji rytmicznej i wokalnych harmoniach, uzupełnionych harmonicznym tłem zapewnianym przez dęciaki.

Lider zespołu, Lech Wierzynski, to urodzony w Warszawie, ale wychowany w Stanach multiinstrumentalista (trąbka / gitara / śpiew). Wspierają go: pianista Chris Burns, perkusista Ben Malament, oraz saksofonista Johnny Bones. Mają na koncie trzy płyty („B Sides”, „Soul Tub” i „Spreadin’ Honey”), oraz nominację do Blues Music Award w kategorii „Debiut roku 2009”.

Old Timers Garage to nie tylko wydarzenia kulturalne z najwyższej półki. Klub mieszczący się w dawnym kinie „Piast” oferuje niepowtarzalny klimat. Wewnątrz prawdziwie amerykańska atmosfera oraz zabytkowe samochody.

Leave a Reply

Your email address will not be published.