Tauron mini liga UKS SP 27 Katowice IIW dniu 26 stycznia na Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 27 odbył się pierwszy turniej z cyklu Tauron Mini Ligi czyli zawodów dla chłopców i dziewcząt z rocznika 2002 ze wszystkich katowickich klubów sportowych szkolących dzieci. Organizatorem ligi jest UKS SP 27 Katowice wraz z UKS Sprint Katowice a głównym sponsorem został Tauron Polska Energia.

Cieszy nas fakt pozyskania tak znaczącego partnera jakim jest Tauron, ze swojej strony zrobimy wszystko aby nasza mini liga stała na najwyższym poziomie” zadeklarował organizator Michał Bentkowski. Mini Liga będzie składała się z 8 turniejów wstępnych oraz turnieju finałowego, który zostanie zorganizowany w czerwcu na placu przed katowickim Spodkiem.

Ceremonię otwarcia zawodów przeprowadził Wiceprezydent Katowic Pan Marcin Krupa oraz Dyrektor SP nr 27 Pani Maria Wieczorek. Wszyscy uczestnicy otrzymali stroje sportowe a trenerzy koszulki polo firmy Spalding – Partnera Technicznego Turnieju.

W pierwszych zawodach brali udział chłopcy. Mecze były bardzo emocjonalne, pomimo czasem sporych różnic umiejętności. Z najlepszej strony pokazali się chłopcy z UKS SP 27 i UKS Sprint. Na razie to oni są faworytami, ale do końca ligi jeszcze sporo czasu. Organizatorzy postanowili, że tak naprawdę nie najistotniejsze jest aby wyróżnić najlepszy team – tylko aby docenić każdy zespół. Dlatego w turniejach wstępnych nie gra się o miejsca, a po meczu organizatorzy nagradzają najbardziej zaangażowanych zawodników obu ekip. W przyszłości przewidujemy dodanie konkursów rzutowych oraz zręcznościowych. Celem zawodów jest próba wspólnego szkolenia koszykarzy w różnych katowickich klubach aby w przyszłości utworzyć jeden silny zespół reprezentujący Katowice w imprezach rangi Mistrzostw Polski.

Patronem medialnym jest Radio Katowice oraz portal www.polskikosz.pl. Powstała oficjalna strona turnieju www.tauron-miniliga.pl , aktywne jest również konto na Facebook`u. Patronat nad imprezą objęła Fundacja Marcina Gortata MG13. Już wkrótce powstanie specjalny klip video promujący imprezę.

Wyniki:

I turniej chłopców 26 stycznia 2013.

MOS Katowice-JB Katowice 38:32
UKS 27 II- UKS Sprint 7:68
MOS Katowice – UKS 27 14:60
JB Katowice UKS Sprint 20:52
UKS 27 – UKS 27 II 52:24

Wyróżnienia indywidualne:

 1.   MOS Katowice   Mateusz Grabowski

JB Katowice         Alan Wadowski

2. UKS 27 II  Katowice         Sergiusz Kornatowski

UKS Sprint Katowice     Jakub Witek

3. MOS Katowice     Jacek Grzybowski

UKS 27 Katowice  Nikodem Ciszewski

4. JB Katowice  Mikołaj Klimontowicz

UKS Sprint    Marcin Michałek

5. UKS 27        Nikodem Kamczuga

UKS 27 II    Michał Kruk

Pierwsza Piątka Turnieju:

Olaf Klonowski  MOS Katowice

Łukasz Frąc UKS SP 27 Katowice

Maciej Nicpoń  UKS SP 27 Katowice II

Alan Wadowski UKS Junior Basket Katowice

Marcin Michałek UKS Sprint Katowice

 

Najlepszy zawodnik turnieju:

Filip Kempski

Filip Kempski - zawodnik turnieju
Filip Kempski – zawodnik turnieju

Leave a Reply

Your email address will not be published.