Styl boho jest coraz częściej wybierany, jako styl przewodni wystroju wnętrz naszych mieszkań czy domów.

Styl boho jest coraz częściej wybierany, jako styl przewodni wystroju wnętrz naszych mieszkań czy domów. Jest to styl wyrazisty, ciepły, nieszablonowy, a jego założenia wynikają z wygody, naturalności, ale także odwagi. Należy mieć jednak na uwadze, że w tej stylistyce obowiązywać nas będą pewne zasady, których należy się trzymać, by styl boho oddał w pełni swój wdzięk. Wybór właściwych drzwi wewnętrznych jest również bardzo istotny w kontekście utrzymania tej stylistyki i jego charakteru.

Eklektyzm boho – mieszanka materiałów i faktur

Tę stylistykę docenia się na całym świecie za jej awangardowość, eklektyczne podejście pozwalające mieszać ze sobą różnorodne materiały, barwy i faktury. W stylu boho swoje miejsce mają takie elementy wykończeniowe jak egzotyczne dekoracje, ludowe dzieła sztuki stojące obok popkulturowych detali połączonych ze sztuką nowoczesną. Tu liczy się wręcz nieograniczona wyobraźnia. Jednak boho nie jest aranżacyjnym, chaotycznym szaleństwem, trzeba kierować się kilkoma zasadami. Boho jawi się w intensywnych, nasyconych, odważnych kolorach, które często nawiązują do orientalnych barw. W cenie będą więc takie odcienie jak turkus, purpura, czy rubin. Te barwy doskonale wpiszą się w aranżacje boho w postaci tapicerki na fotelach czy kanapach, mogą to być także kolory ścian czy dywanów.

Jednak nie brakuje tu miejsca na barwy nieco bardziej stonowane, takie jak pastele, które świetnie będą się uzupełniać z odważniejszymi detalami. W boho liczą się także wszelkiego rodzaju pamiątki z odbytych podróży, wyraziste ornamenty czy szczegóły odnoszące się do dalekiego wschodu, takie jak makramy, kilimy czy ręcznie wykonane donice. Natomiast należy pamiętać także o większych elementach wykończeniowych, takich jak drzwi wewnętrzne, które będą harmonizować z całością.

Jakie wybrać drzwi wewnętrzne pasujące do stylu boho?

Tak, jak w aranżowaniu całego wnętrza mamy dużą dozę swobody, tak przy wyborze drzwi wewnętrznych również. Świetnie sprawdzą się klasyczne rozwiązania, które ozdabiać będzie np. drewniana faktura z wiernie odwzorowanym usłojeniem, zarówno w ciemnym, jak i jasnym odcieniu. Ostatecznego wyboru należy dokonywać zwracając uwagę na końcowy efekt, jaki chcemy osiągnąć. Co ciekawe możemy wybrać drzwi, które będą harmonizować z pozostałą częścią wystroju, lub będą dla niego wyrazistym kontrastem.

Najprostszym, jak i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kolorystyczne dobranie drzwi do podłogi lub do ścian. Świetnie sprawdzają się w stylistyce boho drzwi elegancko przeszklone, co pozwoli rozświetlić odpowiednio wnętrze.

Jeśli zależy nam na doradztwie technicznym, by drzwi wewnętrzne miały odpowiednie właściwości warto odwiedzić renomowany salon. Drzwi można obejrzeć w salonach rozlokowanych w całej Polsce, w takich miejscowościach jak Katowice, Warszawa, Częstochowa, czy Lublin. Można tu liczyć na fachowe doradztwo, dzięki któremu dobierzemy skrzydła drzwiowe wpisujące się w stylistykę boho, ale także odpowiednio wytrzymałe.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.