W związku z opinią Prezydenta Miasta Katowice, wypowiedzianą publicznie na antenie Radia Katowice (reportaż Pani Anny Dudzińskiej p.t. Śląska Rospuda, nadany w dniu 26 października b.r. o godz. 13.00), o tym że rezerwat przyrody Ochojec jest rezerwatem śmieci, wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli do posprzątania rezerwatu.

Sprzątanie odbędzie się w dniach 10 i 17 listopada b.r. Przewidywany czas: od 10.00 do 14.00. Miejsce zbiórki to przystanek autobusowy przy Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach Ochojcu (ul. Ziołowa). Prosimy o zabranie ze sobą narzędzi do pracy (worki, rękawiczki itp.). Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
Sprzątanie Rezerwatu Ochojec

W minioną sobotę (10 listopada) odbyła się akcja sprzątania śmieci w rezerwacie „Ochojec”. Wzięły w niej udział 34 osoby – z Katowic, Chorzowa, Mysłowic, Jaworzna i Zabrza. Zebrano 36 worków śmieci o objętości około 2160 litrów z powierzchni najbardziej zaśmieconej (około 11 ha), co daje około 196 litrów śmieci na 1 ha i 63 litry na jednego sprzątającego.
Największy udział w usunięcie śmieci z rezerwatu miała młodzież z Gimnazjum Nr 20 w Katowicach – Piotrowicach, pracująca pod opieką Pań: Mariola Korzeniowska (nauczycielka biologii -przyp.red.), Danuta Swoboda i Lonia Tkaczewska.

Młodzież z katowickiej placówki Greenpeace wysprzątała także pobocze drogi aż do cegielni w Murckach, zbierając dodatkowo 22 worki o objętości około 1320 litrów. W sumie zebrano około 3480 litrów śmieci.

2 odpowiedzi do "Sprzątanie rezerwatu przyrody Ochojec"

  1. Ania  23 listopada 2009

    To akurat jest dobrym pomysłem! Gratuluje! Nasz Kochany Piotruś jest wspaniałym prezydentem

    Odpowiedz
  2. Ania  23 listopada 2009

    Szkoda, ze takie akcje nie odbywają się tez w innych dzielnicach. Zauważyłam w okolicach ul. Ludowej w Panewniku rosnące sterty śmieci w małym lasku dochodzącym do stołówki studenckiej. Szkoda, ze nie ma tu prawdziwego gospodarza. A może wystarczyłaby na początek tablica zabraniająca składowania śmieci.

    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.