Rawa Katowice RekrutacjaJedyny w naszym mieście klub baseballowy – BKS Rawa Katowice ogłasza nabór do drużyny, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Tegoroczna rekrutacja odbędzie się 24 marca na sali gimnastycznej katowickiego Spodka. Rozpocznie się o godzinie 13:30, kiedy to o przyjęcie do drużyny pierwszy raz powalczą kobiety.

Powodem rekrutacji płci pięknej jest utworzenie drugiej na Śląsku sekcji kobiecej. –„Kandydatki, chętne spróbować swoich sił serdecznie zapraszamy! Baseball jest dyscypliną dla każdego i myślę, że wiele dziewczyn odkryje, że to sport właśnie dla nich.” – zachęca twórca sekcji Robert Hoffman, grający w baseball od czterech lat.

Męska część rekrutacji rozpocznie się o godzinie 15:30. –„Wszyscy którzy ubiegać będą się o przyjęcie do zespołu poddani zostaną testom sprawnościowym. Jednak ocenie podlegać będzie nie tylko sprawność fizyczna, ale także zaangażowanie, precyzja oraz determinacja. Wszystkie te cechy są bardzo istotne w baseballu, więc szanse na dostanie się do drużyny mają naprawdę wszyscy, a to jak ją wykorzystają zależy tylko od nich samych.” – opisuje kryteria pod jakimi oceniani będą kandydaci trener pierwszej drużyny Michał Glumiński.

Przebieg rekrutacji zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet wyglądać będzie podobnie. Po wypełnieniu formularza z danymi osobowymi kandydaci do gry w baseball poddani zostaną testom sprawnościowym, które pozwolą ocenić trenerom zarówno sprawność fizyczną jak i chęci śmiałków. Ostatnim etapem rekrutacji będzie zapoznanie się z  podstawowymi elementami gry, w których rekruci zaprezentują swoje predyspozycje baseballowe.

Wszyscy chętni do dołączenia do Rawy powinni zabrać ze sobą strój sportowy (buty z płaską podeszwą, koszulkę i spodenki lub spodnie dresowe) oraz powinni stawić się na miejscu wystarczająco wcześnie, aby móc punktualnie pojawić się na sali gimnastycznej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.