Old Timers Garage - wejście
Old Timers Garage - wejście

Od blisko roku przy ulicy Generała Jankego 132 mieści się klub muzyczny Old Timers Garage. Klub powstał w budynku  znanego wszystkim mieszkańcom Piotrowic kina Piast. Postaram się przybliżyć czym dokładnie jest Old Timers Garage i co ma nam do zaoferowania.

Klub Old Timers Garage to dosyć nietypowe miejsce na Polskiej mapie klubowej. Klub mieszczący się przy głównym  trakcie komunikacyjnym w samym centrum Piotrowic może zainteresować dzięki formule którą oferuje. Stara po-kinowa  przestrzeń została zaadoptowana na potrzeby działalności klubu jak i znajdującego się w nim muzeum motoryzacji.

I na tym aspekcie należy się skupić przede wszystkim, bo klub oferuje nam nie tylko doznania słuchowe ale również  wizualne dając nam możliwość przyjrzenia się dawnej motoryzacji. Wewnątrz sali w której odbywają się koncerty  znajdziemy zawsze 5 eksponatów związanych z historią motoryzacji. Eksponaty te zmieniane są raz na pewien czas  pokazując pokaźną kolekcję „Old Timerów” należącą do Adama Grządziela, właściciela klubu. W klubie znajdziemy  prawdziwe „perełki” jedną z nich jest Pontiac Silver Streak z 1938 roku należący niegdyś do samego Jana Kiepury. Do  ciekawych egzemplarzy należy również najstarszy egzemplarz w kolekcji – Mc Laughlin z 1919 roku (co ciekawe  egzemplarz jest w idealnym stanie technicznym).

Miejsce na pewno zainteresuje fanów motoryzacji, ale co w kwestii  wydarzeń kulturalnych? Otóż prócz unikatowych egzemplarzy z historii motoryzacji w klubie znajdziemy salę z blisko 130 miejscami siedzącymi wraz ze sceną na której odbywają się koncerty. Całość w iście amerykańskim wystroju, nie  brakuje tutaj pamiątek i ozdób nawiązujących do historii Stanów Zjednoczonych oraz światowej motoryzacji. Klub  składa się z właściwie 2 części dostępnych dla gości. Oprócz samej sali znajdziemy również część barową, a w niej  dosyć nietypowy wystrój. Lada barowa to nic innego jak jeden z motoryzacyjnych „klasyków” przecięty wzdłuż.

Co znajdziemy w repertuarze klubu? Zdecydowanie łatwiej powiedzieć czego nie znajdziemy. Klub unika dużych i  głośnych produkcji z kręgu muzyki rockowej i alternatywnej także nie znajdziemy tutaj muzyki ostrej i głośnej. Co  więc znajdziemy? Przez blisko rok Old Timers Garage pokazał nam, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych w kwestii  sprowadzenia artystów.

W klubie występowali przeróżni artyści z Polski i ze świata reprezentujący wiele odmiennych  gatunków muzycznych począwszy od teatru a skończywszy na muzyce jazzowej. Klub z ulicy Gen. Jankego to więc przede  wszystkim koncerty z kręgu krainy łagodności, piosenki aktorskiej, muzyki jazzowej, bluesowej i popularnej,  spektakle teatralne, kino kameralne (klub pełni nadal również funkcję kina), spotkania artystyczne. Imprezy  kulturalne w klubie odbywają się przeważnie 3 razy w tygodniu (piątek, sobota i niedziela) zwykle o godzinie 19:00.  Jeśli więc mieszkasz w okolicy polecam odwiedzić Old Timers Garage, nie zapomnij jednak zarezerwować biletów, klub ma  zwykle pełne obłożenie.

Strona www: www.old-timers.pl
Rezerwacja biletów: Agnieszka Wydmuch, +48 601-484-656

8 odpowiedzi do "Old Timers Garage „amerykański” klub z Jankego"

 1. Dżoni  15 listopada 2010

  Super miejsce! Chyba jedyne miejsce gdzie coś poważnego się dzieje w okolicy!

  Odpowiedz
 2. Sandra  15 listopada 2010

  magiczne miejsce, nie tylko dla fanów starych amerykańskich aut .. 😉

  Odpowiedz
 3. karolaa  15 listopada 2010

  Świetne miejsce na spędzanie wolnego czasu ze znajomymi. Miejsce pełne uroku i inspiracji.. 😉

  Odpowiedz
 4. indianajonesbylzpiotrowic  15 listopada 2010

  Byłem i polecam 🙂 Super miejsce z klimatem 🙂

  Odpowiedz
 5. Lola  15 listopada 2010

  Kto jeszcze nie był w tym miejscu – niech zajrzy – gwarantuję, że zostanie bywalcem tego niesamowitego miejsca!!!

  Odpowiedz
 6. Marola  16 listopada 2010

  Gdzie znajde wiecej zdjec klubu ;> ?

  Odpowiedz
 7. Trombol  18 listopada 2010

  Też szukam i nie ma 🙁 Zajeiste miejsce!

  Odpowiedz
 8. Lokata  30 listopada 2010

  Super 😀 !! 🙂 Klub rządzi ;P

  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.