Zielone Suzuki Swift złodziei
Zielone Suzuki Swift złodziei
Do idącej ulicą kobiety podjeżdżali samochodem marki Suzuki Swift koloru zielonego. Otwierali okno, wyrywali torebkę i uciekali. Dwaj 19-latkowie podejrzani o blisko 70 takich kradzieży w katowickich dzielnicach Ligota i Piotrowice oraz w Mikołowie zatrzymali policjanci z Komisariatu IV. Wszystkie osoby, które były ofiarami takich kradzieży i faktu tego nie zgłosiły organom ścigania, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu IV w Katowicach ulica Policyjna 7, telefon 32 202-8525 lub 32 200-3750.

Zatrzymani przyznali się do blisko 70 takich przestępstw, wskazując ok. 30 miejsc, gdzie były one dokonywane – w niektórych do kradzieży dochodziło wielokrotnie. Jednak wiele kobiet, które były ofiarami sprawców, nie zgłosiło tego organom ścigania. Dlatego prosimy, aby zrobiły to teraz” – powiedział rzecznik śląskiej policji, podkom. Jacek Pytel.

Złodzieje działali przede wszystkim w południowych dzielnicach Katowic: Ligocie i Piotrowicach (w sumie okradli tam ok. 40 kobiet) oraz w pobliskim Mikołowie, gdzie doszło do ok. 30 napadów. Jeździli zielonym samochodem suzuki swift (na zdjęciu).

Sprawców interesowały niemal wyłącznie pieniądze i karty kredytowe. Po ich wyciągnięciu wyrzucali z samochodu torebki i portfele” – relacjonował Pytel. Policjanci podejrzewają, że wiele napadniętych kobiet, które straciły pieniądze ale odzyskały wyrzucone przez złodziei torebki, nie zgłosiło kradzieży w komisariacie.

One Response to "Okradali kobiety w Piotrowicach"

  1. Alek  29 maja 2011

    Przykro to pisać, ale to nie jedyni w Piotrowicach, ponieważ o nich nie słyszałem (poruszali się zielonym samochodem), a ci o których ja słyszałem poruszają się czarnym, ale opis kradzieży wygląda tak samo. nie polecam starszym osobom chodzenia po ul. Szewskiej, gdzie dochodzi do tego typu przestępstw, znam osobę, która widząc stający dalej czarny samochód poszła w drugą stronę, pewnie by nie było to takie dziwne, gdyby z samochodu nie wyszła osoba w czarnej bluzie, a po 10 sekundach odjechali dalej. najgorsze w tym wszystkim jest to, że policja chce, aby kobiety okradzione zgłaszały to na komisariacie, tylko jest jeden problem, co te kobiety mają mówić (są to osoby starsze) nie znają marek samochodów, są wystraszone, samotne. Podejrzewam, że Panowie z policji powinni się przejść do DDPS mieszczącego się 2 ulice dalej na kółko seniora, pewnie by się dowiedzieli na ten temat więcej.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.