Dzikie wysypisko śmieci,ul. Załogowa i ul. Kostki-Napierskiego
Dzikie wysypisko śmieci,ul. Załogowa i ul. Kostki-Napierskiego

Dziś słów kilka nadesłanych od czytelnika dotyczących wysypiska śmieci, jakie wyrosło na terenie przy ulicy Kostki Napierskiego i Załogowej. W załącznikach zobaczymy też zdjęcia z tego miejsca.

W przesłanym liście czytamy: „Od jakiegoś czasu niezagospodarowany teren przy ulicy Kostki Napierskiego i Załogowej stał się nielegalnym wysypiskiem śmieci. Leżą tam m.in. telewizory, opony, akwaria, skrzynki, armatura łazienkowa, wiadra plastikowe, obicia foteli kończąc na lekarstwach i wiele innych dziwnych rzeczy. Dosyć często się zdarza, że w nocy podjeżdżają samochody i pozostawiają odpady.

Jak wynika z planu zagospodarowania przestrzennego teren należy do Urzędu Miasta Katowice. Miasto powinno dbać o czystość na swojej własności! Mieszkańcy już kilka razy dzwonili do UM w tej sprawie, wysyłali pisma ale jak do tej pory bezskutecznie!! Nieprzyjemnie jest mieszkać w pobliżu takiego miejsca.
Przydał by się jakiś patrol Straży Miejskiej w tym rejonie. Będziemy do skutku interweniować do UM, aby miasto usunęło odpady i uporządkowało teren.”

8 Responses to "Nowe dzikie wysypisko śmieci wyrosło!"

 1. ewa  26 kwietnia 2012

  Bażantowo zawsze należało do Piotrowic, dokładniej na granicy dzielnic Piotrowice – Kostuchna

  Odpowiedz
  • Zbigniew  26 kwietnia 2012

   Co ma wspólnego Bażantowo z tematem nie mam pojęcia,chyba sie Pani cos pomyliło… chyba, że z Bażantowa przyjeżdżają wysypywać tu śmieci, to bym się nie zdziwił. Urząd miasta niewiele zdziała jeśli ludzie się nie zmienią i zaczną odpowiadać za to co robia, płacić za wywóz własnych śmieci a nie podrzucać innym. Taki kraj jacy ludzie w nim mieszkający.

   Odpowiedz
 2. Jacek  27 kwietnia 2012

  Świadomość mieszkańców jest niestety bardzo mała. Trzeba interweniować w Straży Miejskiej i zmusić do uporządkowania terenu.

  Odpowiedz
 3. Alek  2 maja 2012

  Jacek – przepraszam, ale czy Straż Miejska jest od sprzątania? Poza tym Ślepiotka – teren chroniony – popatrzcie co się na mokradłach znajduje: śmieci.

  Odpowiedz
 4. Nowa  26 maja 2012

  Przeprowadziłam się do Katowic z Krakowa i co zauważyłam? NA ŚLĄSKU JEST STRASZNY ŚMIETNIK. To na prawdę smutne jak wiele jest dzikich wysypisk śmieci; puszki, butelki, stare kanapy, części armatury łazienkowej powyrzucane po lasach, przy ulicach… Przykłady można mnożyć: ul. Barcelońska przy rzeczce płynącej przez Os. Miłe Zacisze, lasy a nawet jezioro Starganiec!!! I nad tym jeziorem gdzie pełno jest puszek, kapsli itp ludzie odpoczywają całymi rodzinami w niedzielę siedząc na tych śmieciach i jak widać dodają swoje!. Ludzie APELUJĘ opanujcie się trochę!

  Odpowiedz
  • maciek  12 czerwca 2012

   proponuję się wyprowadzić z powrotem do Krakowa, tam jest większy bajzel. I smok co wali kleksa.

   Odpowiedz
   • Nowa  13 lipca 2012

    Dlatego się przeprowadziłam do Katowic. A powyższy obrazek dzikiego wysypiska których wszędzie tu pełno świadczy że nie jest dobrze. Ale dziękuję za gościnność Panie Maćku. Rozumiem że się Panu taki stan rzeczy podoba.

    Odpowiedz
    • maciek  15 lipca 2012

     Pani ‚Nowo”, nie ma za co. Lepiej siedzieć i biadolić. Lepiej proponuję wziąść sprawy w swoje ręce i coś zrobić. A jest co robić. Pozdrawiam.

     Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.