Pod koniec lipca Rada Miasta Katowice zatwierdziła nowy projekt drogi na południu Katowic. Plan drogi jest już od roku 2012 kiedy to zatwierdzono ją w miejscowym planie zagospodarowania. Będzie biegła z Zarzecza do Podlesia i połączy ze sobą ulice Sandacza z Rolniczą, przecinając przy tym dwie największe ulice w Zarzeczu i Podlesiu, mianowicie Grota Roweckiego i Kaskady.

Zatwierdzona droga jest przedmiotem głośnego sporu pomiędzy mieszkańcami tych południowych dzielnic, a urzędnikami magistratu. Nie pomogły niestety protesty, apelacje i argumenty. Z jednej strony, część mieszkańców widzi potrzebą usprawnienia komunikacji na południu Katowic, z drugiej strony wielu z nich nie chce aby nowa droga biegłą w okolicy ich posesji.

Całą uchwałę NR XXVIII/585/16 Rady Miasta Katowice z dnia 27 lipca 2016 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowych dzielnic miasta Katowice, w obszarze fragmentów terenów górniczych Murcki I i Giszowiec I – KWK „Murcki – Staszic” – część obejmująca przebieg drogi od rejonu ul. Sandacza do ul. Rolniczej można pobrać w formacie PDF.

Jak będzie przebiegać droga od Sandacza do Rolniczej?

Przebieg drogi od Sandacza do Grota Roweckiego

Sandacza Rolnicza cz1Przebieg drogi od Grota Roweckiego do Kaskady

Sandacza Rolnicza cz2Przebieg drogi od Kaskady do Rolniczej

Sandacza Rolnicza cz3

 

4 odpowiedzi do "Nowa droga na południu Katowic od Sandacza do Rolniczej – mapa przebiegu"

 1. Klaudia  15 września 2016

  Nareszcie poprawi się transport na południu Katowic.

  Odpowiedz
 2. Jan  15 września 2016

  Ta droga niczego nie poprawi ani niczego nie usprawni. Przebiega w dużej części przez teren poza planem zagospodarowania przestrzennego więc można będzie wybudować prawie wszystko. Proszę znaleźć na mapie sposób w jaki ta droga będzie mieć połączenie z drogą nr 81 lub z Piotrowicami?

  Odpowiedz
 3. Piotr  18 października 2016

  Ta droga nic nie zmieni 🙁 Oczywiście, otworzy nowe połączenia dla deweloperów, którzy wybudują kolejne kiczowate osiedla, jednocześnie niszcząc unikalny krajobraz i charakter dzielnicy. W pierwszej kolejności należy zlikwidować „wąskie gardła” istniejącego układu komunikacyjnego na południe Katowic: skrzyżowanie w Brynowie, skrzyżowanie Famur, rondo Rynek Piotrowice… i tak można wymieniać. Ale po co?? Lepiej zabrać „łapę” UM i po sprawie 🙁 żałosne

  Odpowiedz
 4. Jan  21 lutego 2024

  Wystarczy połączyć skrzyżowanie Sandacza i Pstrągowa z drogą 81 w kierunku Starganiec i będzie połączenie z A4 do Tychów. Brawo Urząd Miasta.

  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.