Orange
Orange

Mieszkańcy naszej dzielnicy Piotrowice, którzy od wielu tygodni mają kłopoty z zasięgiem sieci Orange poprosili o pomoc Urząd Komunikacji Elektronicznej. Jego przedstawiciele zrobili tam badania sieci. Dobra wiadomość jest taka, że wkrótce zostanie uruchomiona mobilna stacja nadawcza.

O kłopotach piotrowiczan pisał Dziennik Zachodni w połowie września tego roku. Już wtedy abonenci sieci Orange mieli ogromne problemy z zasięgiem. Zdarza się, że niektórzy muszą wychodzić do ogródka, żeby gdziekolwiek zadzwonić. Przyczyną gorszego zasięgu sieci Orange na terenie Piotrowic jest wyłączenie nadajnika.Z naszych informacji wynika, że – ze względu na protesty mieszkańców – spółdzielnia mieszkaniowa wymówiła operatorowi umowę, na mocy której udostępniano miejsce na działanie nadajnika – wyjaśnia Piotr Dziubak, rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Zatem z jednej strony mieszkańcy skarżą się, że w sąsiedztwie znajduje się nadajnik, z drugiej (kiedy zostanie wyłączony) zaczynają się skargi dotyczące kiepskiego zasięgu. W sprawie tego przypadku pozytywy są takie, że Orange stawia w tej lokalizacji nowy nadajnik, który powinien działać pod koniec stycznia 2012 roku.

W Katowicach-Piotrowicach zostanie uruchomiona mobilna stacja nadawcza. Nadal poszukujemy lokalizacji na stację docelową – wyjaśnia Maria Piskier, szefowa Śląskiego Biura Prasowego Telekomunikacji Polskiej.

Przedstawiciele UKE przeprowadzili badania sieci u jednego z mieszkańców przy ul. Skrzypów.
Potwierdziły obniżone wartości poziomu sygnałów GSM oraz UMTS. Wyniki wskazały, że tylko 57 proc. wszystkich połączeń zostało zrealizowanych, 19 proc. połączeń zostało zablokowanych, a na 23 proc. prób połączeń sieć operatora nie odpowiedziała – tłumaczy Piotr Dziubak.

Analiza jakości połączeń wykazała występowanie dużych błędów transmisji połączeń, co może powodować, iż rozmowy będą niezrozumiałe. Należy jednak zaznaczyć, że pomiary przeprowadzone dodatkowo na zewnątrz budynku nie wykazały nieprawidłowości i nie stwierdzono problemów z połączeniami.

4 Responses to "Nadajnika ORANGE w Piotrowicach dalej nie ma!"

 1. Sylwia  1 grudnia 2011

  Moja cała rodzina męczyła się z brakiem zasięgu Orange. Żeby zadzwonić musieliśmy właśnie wychodzić na ogródek. Z jednej stron mieszkania łapało zasięg z Katowic, z drugiej z Mikołowa, a na dworze z „Piotrowice Kościuszki” (taka informacja wyświetlała się na telefonie). Orange ma abonentów w czterech literach. Pisaliśmy do nich, a oni nawet nie raczyli sprawdzić czy coś jest nie tak, odpisali, że Orange jest telefonią mobilna i mamy sobie na dwór wychodzić. Jednak na szczęście od kilu dniu zasięg jest normalny, tak jak przed awarią. Więc chyba coś naprawili…

  Odpowiedz
 2. Karol  18 grudnia 2011

  Witam, tez sie meczylem z brakiem sygnalu, ale na poczatku grudnia sasieg juz mam.

  Odpowiedz
 3. Arkadiusz  7 października 2012

  Pytałem w piątek 05-10-12 na temat zasięgu to Pani powiedziała że może to potrwać jeszcze z rok.

  Żegnaj Orange witaj Play teraz nie mam problemów…

  Odpowiedz
 4. Paweł  21 lutego 2013

  Ja mieszkam na Tunelowej w Piotrowicach i problem ma również T-mobile w mieszkaniu jest tylko sygnał edge o 3G można zapomnieć w biurze obsług poinformowali mnie że maja dużo zgłoszeń z tych okolic ale nie powiedzieli dlaczego . Moze korzystaja z jednego BTS’a

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.