Osiedle Miłe Zacisze
Osiedle Miłe Zacisze

Miłe Zacisze to nowe miejsce na mapie Piotrowic, które już wkrótce stanie się bardzo ważne w życiu wyjątkowych ludzi. Miłe Zacisze to osiedle, które wykracza poza standardy ze swoimi mieszkaniami i domami, dla wszystkich którzy szukają czegoś nie zwykłego. Otaczająca zieleń pozwala odnaleźć miejsce do życia i przestrzeń do urzeczywistnienia marzeń.

Miłe Zacisze to otoczone zieloną enklawą prestiżowe osiedle w Piotrowicach przy ulicy Tunelowej. Architektura domów i mieszkań z elementami drewna, piaskowca i granitu, jest odważna i odbiega znacznie od tej, jaką widać na co dzień i do jakiej przywykliśmy. Kładzie duży nacisk na funkcjonalność rozwiązań, komfort mieszkańców oraz dbałość o szczegóły architektoniczne.

Osiedle Miłe Zacisze jest zaprojektowane w układzie kaskadowym, który dzięki optymalnemu, usytuowaniu budynków skutkuje maksymalnym nasłonecznieniem mieszkań. Teren osiedla będzie monitorowany. Przy wjeździe znajduje się budynek administracyjny, z zainstalowanym systemem monitorowania bram wjazdowych. W północnej części osiedla znajdzie się teren rekreacyjny, w obrębie którego zostanie zorganizowany plac zabawa dla dzieci.

Najwyższe budynki mają tylko dwa piętra. Wszystkie domy mają płaskie dachy i jasne elewacje z dużymi przeszkleniami. Ocieplone są drewnianymi wstawkami z drewna olchowego.

Domki szeregowe mają po 158 m kw. każdy i ogród o powierzchni od 200 do 400 m kw. Wykonawca zadbał o małą architekturę. Przed budynkami powstały ukryte w ozdobnych obudowach kosze na śmieci, a tarasy są ocienione drewnianymi pergolami.

Budynki mają klasyczny układ wnętrz: parter to garaż oraz strefa dzienna z salonem i kuchnią, na piętrze trzy sypialnie z łazienką. Dość duży metraż pozwoli na wygospodarowanie dodatkowego pokoju przy wejściu, który może służyć jako gabinet lub sypialnia dla gości.

Bloki nie zdominowały osiedla, bo są tylko o jedną kondygnację wyższe niż szeregówki. – Niewielka skala budynków powoduje, że będzie się w nich żyło jak w domkach jednorodzinnych. Każde mieszkanie ma stanowisko w garażu podziemnym oraz duży taras, który stanowi namiastkę ogrodu. Podziemne garaże uwolniły tereny wokół bloków, zamiast parkingów mieszkańcy z okien widzą tylko zielone skwery. Największe tarasy mają mieszkania na parterze (nawet do 50 m kw.) Mieszkania mają od 47 do prawie 70 m kw.

 

17 Responses to "Miłe Zacisze – pozytywna opinia"

Leave a Reply

Your email address will not be published.