Osiedle Miłe Zacisze
Osiedle Miłe Zacisze

Miłe Zacisze to nowe miejsce na mapie Piotrowic, które już wkrótce stanie się bardzo ważne w życiu wyjątkowych ludzi. Miłe Zacisze to osiedle, które wykracza poza standardy ze swoimi mieszkaniami i domami, dla wszystkich którzy szukają czegoś nie zwykłego. Otaczająca zieleń pozwala odnaleźć miejsce do życia i przestrzeń do urzeczywistnienia marzeń.

Miłe Zacisze to otoczone zieloną enklawą prestiżowe osiedle w Piotrowicach przy ulicy Tunelowej. Architektura domów i mieszkań z elementami drewna, piaskowca i granitu, jest odważna i odbiega znacznie od tej, jaką widać na co dzień i do jakiej przywykliśmy. Kładzie duży nacisk na funkcjonalność rozwiązań, komfort mieszkańców oraz dbałość o szczegóły architektoniczne.

Osiedle Miłe Zacisze jest zaprojektowane w układzie kaskadowym, który dzięki optymalnemu, usytuowaniu budynków skutkuje maksymalnym nasłonecznieniem mieszkań. Teren osiedla będzie monitorowany. Przy wjeździe znajduje się budynek administracyjny, z zainstalowanym systemem monitorowania bram wjazdowych. W północnej części osiedla znajdzie się teren rekreacyjny, w obrębie którego zostanie zorganizowany plac zabawa dla dzieci.

Najwyższe budynki mają tylko dwa piętra. Wszystkie domy mają płaskie dachy i jasne elewacje z dużymi przeszkleniami. Ocieplone są drewnianymi wstawkami z drewna olchowego.

Domki szeregowe mają po 158 m kw. każdy i ogród o powierzchni od 200 do 400 m kw. Wykonawca zadbał o małą architekturę. Przed budynkami powstały ukryte w ozdobnych obudowach kosze na śmieci, a tarasy są ocienione drewnianymi pergolami.

Budynki mają klasyczny układ wnętrz: parter to garaż oraz strefa dzienna z salonem i kuchnią, na piętrze trzy sypialnie z łazienką. Dość duży metraż pozwoli na wygospodarowanie dodatkowego pokoju przy wejściu, który może służyć jako gabinet lub sypialnia dla gości.

Bloki nie zdominowały osiedla, bo są tylko o jedną kondygnację wyższe niż szeregówki. – Niewielka skala budynków powoduje, że będzie się w nich żyło jak w domkach jednorodzinnych. Każde mieszkanie ma stanowisko w garażu podziemnym oraz duży taras, który stanowi namiastkę ogrodu. Podziemne garaże uwolniły tereny wokół bloków, zamiast parkingów mieszkańcy z okien widzą tylko zielone skwery. Największe tarasy mają mieszkania na parterze (nawet do 50 m kw.) Mieszkania mają od 47 do prawie 70 m kw.

 

17 odpowiedzi do "Miłe Zacisze – pozytywna opinia"

 1. Imperialis  20 lipca 2010

  Szkoda tylko, że miasto nie dostosowało się do budowanych w tym rejonie osiedli. Wszędzie pełno śmieci, brak odprowadzenia ścieków, chodników, dróg, zagospodarowania terenów zielonych, parków, sklepów. Katowice Piotrowice to wioska.

  Odpowiedz
  • zorro  20 sierpnia 2017

   ….to jedź do Warszawy,gorolu

   Odpowiedz
 2. Antoni  29 lipca 2010

  Piotrowice to była dzielnica rolnicza i miała swój ówczesny klimat oraz swoje tradycje. Pamiętam, jak w Piotrowicach na „Kątach” była stadnina koni lub zimą na „Krawczykach” jeździliśmy na sankach… przykładów można by wymieniać!! Te nazwy niczego nowym mieszkańcom nie mówią. Tak było do końca lat 90 XX wieku. Pojawienie się deweloperów i szybka budowa ekskluzywnych osiedli wszystko zmieniła ( na gorsze).Tereny zielone znikają, asfaltowa dżungla!! Denerwują mnie komentarze na temat Piotrowic, że to wioska!! Jak się nie podoba to dlaczego się tutaj wprowadzacie?? 0 wiedzy na temat tej dzielnicy, ale pierwsi do pisania głupot!!

  Odpowiedz
 3. Krzysztof  29 lipca 2010

  To jest prawda. Tylko jedna uwaga: sklepów jest bardzo dużo! Ale dawny charakter musi być zachowany… jest to nasza tradycja

  Odpowiedz
 4. mrau  27 sierpnia 2010

  Sposoby budowy heh szkoda mówić współczuje lokatorom

  Odpowiedz
 5. Piotr  12 lutego 2011

  Jeżeli te budynki ”Ocieplone są drewnianymi wstawkami z drewna olchowego” to gorąco je polecam.

  Odpowiedz
 6. Nowa  13 lipca 2012

  A ja mam takie pytanie: dlaczego na Tunelowej w okolicy Miłego Zacisza oraz na samym zaciszu przy tej rzeczce czuć straszny smród ŚCIEKÓW w godzinach wieczornych?! Czy ktoś spuszcza tam szambo!!!?????

  Odpowiedz
 7. Stary mieszkaniec Tunelowej  7 lipca 2013

  Śmierdzi, bo ci mieszkający w starych domach tzw. „kwadraciokach” nie mają szamb lub mają wiecznie zalane i wypuszczają niżej. Np na takich Jaskrów znam co najmniej dwóch w takich starych domach, co to nigdy nie zamówili szambiarki, a jakoś piją, sikają, piorą i inne rzeczy też robią, jak każdy śmiertelnik. Potem smrodki spływają pod humusem w stronę rozkopanego placu naprzeciw miłego zacisza. Zreszta na Tunelowej też są tacy goście. Ja się dziwię, że Miasto tego nie sprawdza, bo to jakieś średniowiecze…

  Odpowiedz
 8. janek  23 lipca 2013

  To ciekawe co Pan pisze. Pytałem się szczególnie o ten aspekt osób sprzedających mieszkania i domki na miłym zaciszu. Usłyszałem, że to niemożliwe że ktoś wylewa szambo, bo całe Katowice w tym Piotrowice są objęte kanalizacją.

  Odpowiedz
 9. Janek  24 lipca 2013

  Witam,

  Zostałem zapewniony przez osoby sprzedające mieszkania na Osiedlu Miłe Zacisze, że wszystkie domy w Piotrowicach mają podłączona kanalizację i wypuszczaniu ścieków nie ma mowy. Ktoś tu się mija z prawdą.

  Odpowiedz
 10. mieszkaniec  28 sierpnia 2013

  nie podoba mi się ,nie mieszka się tu dobrze i komfortowo, wszędzie kręcą się robotnicy , śmierdzi w garażach, nie polecam

  Odpowiedz
 11. Stary mieszkaniec Tunelowej  16 września 2014

  Z kanalizacją jest tak, że dopiero w tym roku zrobiono Tunelową, Jaskrów i okoliczne ulice. W tej chwili trwa podpinanie kolejnych domów do kanalizacji. Starsze domy typu „kostka” zostaną również podpięte (obowiązek) do kanalizacji. Wtedy śmierdzieć przestanie, będzie pachnieć lawendą 🙂 Zawsze tam gdzie są szamba czasami coś zaleci, coś się poczuje. niestety taki urok szamb, bo jedne szczelne inne nieszczelne.
  Co do kręcących się robotników i komfortu mieszkania to cieszę się, że wreszcie skończą te kanalizacje i roboty drogowe. Będzie czysto, schludnie i cicho. Przecież jak wprowadzał się Pan do MZ to widział Pan, że nie ma dróg gotowych i będą je dopiero robić, więc co to za zaskoczenie?

  Ja mieszkam w nowym domu, w tej samej okolicy i mi się tutaj bardzo podoba.

  Odpowiedz
 12. Bella  30 września 2016

  Przychylam się stanowczo do opinii na temat FATALNEJ infrastruktury w otoczeniu Miłego Zacisza. Jest to dość spore osiedle , po drugiej stronie rośnie Miłe Zacisze II, dodatkowo dookoła ogromna ilość domków jednorodzinnych. Okolica powiedzmy prestiżowa, zaludnienie spore, a teren odizolowany totalnie od podstawowych obiektów ułatwiających życie codzienne mieszkańców. Nie ma nawet jednego porządnego sklepu spożywczego nie mówiąc już o innych udogodnieniach jak apteka, piekarnia, przedszkole, przychodnia, park, plac zabaw oraz co bardzo ważne przystanek autobusowy w pobliżu osiedli. Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe i dziwię się,że do tej pory nikt się tym tematem nie zajął. Liczę na reakcję Władz Miasta, a także interwencję Zarządów osiedli, które są oraz powstają w okolicy, bo na razie oferują ludziom sypialnie kompletnie odizolowane od niezbędnej infrastruktury.

  Odpowiedz
 13. olga  2 grudnia 2016

  Bella … i cała reszta nowobogackich mądrali …. najpierw zastanówcie się czego chcecie.
  Najpierw ludzie marzą o spokojnym miejscu do mieszkania a potem jakieś żale wylewają, że sklepu nie ma, placu zabaw nie ma, knajpy nie ma … to czlowieku zamieszkaj w centrum miasta to będziesz mieć wszystko ! Jak człowiek chce mieszkać na wsi to mu pasuje cisza i spokój i liczy się z tym, że do pierwszego marketu musi jechać autem albo autobusem, no niestety ….
  Mieszkam tu i osobiście nie podoba mi się, zmiana tej części dzielnicy na osiedlowy moloch, blok na bloku, dużo aut, zaraz jakiś Lidl albo biedra powstanie i koniec ciszy i spokoju będzie ..
  Potwierdzam natomiast fakt, ze w tych nowych blokach większość ludzi to prostaki. Z psem na łąkę wyjśc nie można spokojnie bo jaśniepanu to przeszkadza, że mu piesek trawę wącha pod płotem …

  Odpowiedz
  • Lucjan  15 listopada 2017

   Witam . Myślę o mieszkaniu w ,,miłym zaciszu,, Chciałem się spytać o miesięczne koszty mieszkaniowe. Tak mniej więcej. Zawsze mieszkałem w domu jednorodzinnym i nie mogę tego porównać. Koszty ogrzewania gazem, czy podatki czy inne o których nawet nie wiem
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 14. Orlików  30 maja 2017

  Generalnie zmorą zamkniętych osiedli są zarozumiali mieszkańcy. Nie chcę generalizować, ale często przechodzę z psem obok bramy wjazdowej tego osiedla i już chyba z pięć razy słyszałem jak wjeżdżający kłócą się z ochroniarzem. A że za późno otworzył szlaban, a że nie wpuścił znajomych etc. Ulicę dalej sa domy, ludzie mają dużo większe nazwijmy to „majątki” niż właściciele tych mieszkanek, a sąsiedzi dla siebie mili i nikt nie udaje kozaka.
  Cechą charakterystyczną mieszkańców tego osiedla jest to jak przemieszczają się autami. Nikt nie jeździ spokojnie po jakby nie było swojej okolicy, a każdy musi ruszać z piskiem hamować z piskiem i ten kawałeczek Tunelowej przejechać z najwyższą możliwą prędkością. Obok jest jeszcze nie zrobiona ulica Jaskrów, więc tam również mieszkańcy MZ muszą jechać szybko mimo, że się kurzy. Tak niewiele trzeba zobaczyć, aby podsumować wielu ludzi. Z góry przepraszam kulturalne osoby i współczuję, że musicie współmieszkać z tyloma słomianymi butami.

  Odpowiedz
 15. EWELINA  29 kwietnia 2020

  Ja też zastanawiam się nad kosztami miesięcznymi tych mieszkań na miłym zaciszu ale zależy od metrażu wiem tylko ze ludzie pokupili mieszkania w BARDZO drogiej cenie a teraz fochem jeszcze strzelają że utrzymanie tego to skandal że tak dużo.

  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.