Przebudowa DK81 i DK86
Przebudowa DK81 i DK86

Od poniedziałku 29 kwietnia mieszkańcy miasta mogą wypowiedzieć się w sprawie priorytetów przy realizacji inwestycji drogowych w Katowicach. W następnym budżecie Unii Europejskiej na lata 2014-2020 przewidziane są dla Polski spore środki finansowe, które trafią głównie do samorządów. Część z tych środków przeznaczona jest na dofinansowanie ważnych inwestycji w infrastrukturę drogową. Przed miastem Katowice otwiera się więc szansa na kontynuację modernizacji głównych dróg w mieście oraz połączeń drogowych o znaczeniu wojewódzkim. Ponieważ środków wystarczy na zrealizowanie tylko kilku inwestycji, trzeba dokonać istotnych wyborów. Zanim zapadną ostateczne decyzje, mieszkańcy Katowic mają okazję wskazać, które z wymienionych największych inwestycji drogowych powinny być realizowane w Katowicach w pierwszej kolejności:

 • budowa węzła drogowego ul. 73. Pułku Piechoty, ul. Pszczyńskiej, ul. Kolistej i ul. Karolinki na Giszowcu
 • budowa węzła drogowego ulic: Kościuszki, Kolejowej, Jankego oraz Rzepakowej
 • przebudowa ul. 73. Pułku Piechoty
 • budowa połączenia ul. Kolejowej z ul. Ziołową
 • budowa dwupoziomowego skrzyżowania ul. Kościuszki i ul. Armii Krajowej
 • połączenie Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ) z Mysłowicami i Sosnowcem.

Władze miasta mają także na uwadze potrzebę rozbudowy dróg lokalnych w dzielnicach, dlatego mieszkańcy Katowic mogą również określić swoje preferencje w tym zakresie. Jednak należy pamiętać, że inwestycje w drogi lokalne nie są priorytetem w polityce Unii Europejskiej i będą musiały być sfinansowane w całości ze środków własnych Miasta.

Ankieta opublikowana została w majowym wydaniu informatora miejskiego Nasze Katowice. Wypełnioną ankietę w terminie do 31 maja można umieścić w jednej z urn, znajdujących się we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskich Domach Kultury lub w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13.

Ankieta jest także dostępna w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Młyńskiej 4 oraz w wydziałach Urzędu Miasta przy ul. Francuskiej 70, gdzie po wypełnieniu będzie ją można wrzucić do znajdujących się tam urn.Wypełnione ankiety można wysyłać też elektronicznie na adres [email protected]

Udział w ankiecie jest anonimowy.

Link do map projektów przebudowy

2 Responses to "Mieszkańcy decydują o realizowanych projektach drogowych"

 1. Leo  19 maja 2013

  Czerwona odnoga w wariancie I jest bez sensu. Wszyscy wjadą w Ziołową i co dalej? W Kryniczną z kostki i w osiedle Odrodzenia? Tak bo tak będzie najprościej – potem kierunek Bażantowo

  Odpowiedz
 2. Mike  3 stycznia 2014

  No wreszcie coś z tym pasztetem w Giszowcu zrobią. Co z tego, że kilka lat temu na 73 Pułku Piechoty zrobili elegancką nawierzchnię, jak 2 końce tej drogi są w zasadzie nieprzejezdne. Pomału, pomału, może coś z tych Katowic będzie…….

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.