Gdy potrzebne jest skorzystanie z fachowej pomocy prawnej, warto wybrać się do dobrego prawnika. Takim specjalistą może być także radca prawny.

Nie musimy posiadać wiedzy w zakresie prawa, lecz jesteśmy zobowiązani o tego, aby go przestrzegać. Wtedy, gdy pojawiają się problemy prawne, najlepiej nie szukać odpowiedzi samemu, ale lepiej zdecydować się na pomoc eksperta w tej dziedzinie – prawnika.

Po poradę prawną do radcy

Usługi doradztwa prawnego oferowane są przez wielu prawników. Wśród nich znajdują się także radcy prawni. Radca prawny najczęściej kojarzony jest z udzielaniem porad prawnych, niemniej jednak warto wskazać, że obecnie może on zaoferować swoim klientom także innego rodzaju usługi prawne. Gdy posiadamy zapytanie prawne, wówczas radca może dokładnie przeanalizować naszą sprawę, a następnie odpowiedzieć na zadane pytania na gruncie aktualnego prawa. Wówczas możemy mieć pewność danej interpretacji prawa.

Szukasz radcy prawnego w Katowicach? Sprawdź na stronie: www.kww.pl

Radca prawny – nie tylko doradztwo prawne

Profesja radcy prawnego w Polsce została powołana w okresie PRL-u, ale od tego czasu przeszła znaczne zmiany. Aktualnie jednak radca prawny to prawnik, który posiada niemalże takie same uprawnienia jak adwokat, dlatego też możemy udać się do niego wtedy, gdy chcemy uzyskać pomoc prawną w szerokim zakresie. W związku z tym radca prawny może zaoferować swoim klientom również usługi takie, jak:

  • przygotowywanie dokumentacji – pozwów, odpowiedzi na pisma, opinii prawnych i innych
  • udział w mediacjach i negocjacjach na rzecz klienta
  • reprezentacja klienta w urzędach oraz przed sądami
  • praca jako prawnik w firmie – takich uprawnień nie posiada adwokat

Wybierz dobrego radcę prawnego już teraz!

Zależy Ci na tym, aby otrzymać fachową pomoc z kancelarii prawnej? Wpisz już teraz do wyszukiwarki internetowej słowa „radca prawny katowice”, aby dowiedzieć się, jaka oferta dostępna jest w konkretnej lokalizacji. Jeśli nie posiadamy zarekomendowanego radcy prawnego, w takim przypadku warto zdecydować się na sprawdzenie opinii dostępnych w internecie. Można wówczas dowiedzieć się, która kancelaria zasługuje na największą uwagę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.