Informacja z pewnością ucieszy sąsiadów z Podlesia. Od 1 września kursów będzie więcej, ostatni autobus pojedzie po godz. 23.

Tę wiadomość w poniedziałek przekazali prezydent Katowic Piotr Uszok oraz Roman Urbańczyk, prezes zarządu KZK GOP, który organizuje transport zbiorowy w naszym regionie.

Autobusy linia 37 kursują od katowickiego dworca kolejowego, przez Brynów, Ligotę, Piotrowice, Podlesie, Zarzecze aż do Mikołowa. – Dwa lata walczyłam o dodatkowe kursy – powiedziała radna Ewa Kołodziej. – Zebrałam prawie 2 tys. podpisów pod popierającą taki pomysł petycją.

KZK GOP wprowadził zmiany na podstawie wyników pomiaru popytu i badań ankietowych przeprowadzonych na tej linii. Pierwsza zmiana to większa częstotliwość kursów w godzinach szczytowych, czyli dojazdów do pracy i szkół. Do tej pory w dni robocze odbywały się 61 kursy, od jutra będzie ich o dziewięć więcej. – Uruchomione zostaną cztery dodatkowe kursy w kierunku Katowic oraz pięć dodatkowych kursów w kierunku Mikołowa – mówi Piotr Uszok.

Druga zmiana to zwiększenie liczby kursów w dni wolne o trzy, do 46. – Nowy rozkład jazdy uwzględnia postulowane przez mieszkańców dodatkowe kursy późnym wieczorem. Codziennie, również w dni wolne, po godz. 23 z dworca w Katowicach autobus pojedzie do Mikołowa, a po północy wróci tą samą trasą.

To nie jedyne zmiany na tej linii. Jednocześnie KZK GOP zdecydował o zmianie przewoźnika obsługującego tę trasę. Lepsza będzie również jakość jeżdżących 37. Swoją drogą to zawsze jak było widać inny autobus od wszystkich to było wiadomo że jedzie „37”. Wprowadzony zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych pojazd niskopodłogowy. Wszystkie autobusy będą wyposażone w ekologiczne silniki. – Mieszkańcy skarżyli się na fatalny tabor. Zwłaszcza zimą autobusy często wypadały, a to jedyna linia obsługująca Podlesie – dodaje Kołodziej.

Ostatni kurs z Katowic do Mikołowa wykonywany będzie z zajazdem na przystanek Ligota Zadole, a także oznaczone zostaną kursy obsługiwane autobusami niskopodłogowymi, przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych we wszystkie dni tygodnia.

Po niedzieli wszystkie autobusy zaczną kursować według normalnych rozkładów jazdy. Na czas wakacji ograniczono bowiem liczbę kursów, a część linii zawieszono.

Leave a Reply

Your email address will not be published.