Mieszkańcy zdecydowali, że w przestrzeni Katowic zrealizowany zostanie nowy System Informacji Miejskiej (SIM) w czarno-żółtym wariancie. Swoje głosy oddało 7937 mieszkańców, spośród których 68,6% wskazało zwycięski wariant.

Mieszkańcy zdecydowali, że w przestrzeni miasta zrealizowany zostanie nowy System Informacji Miejskiej (SIM) w czarno-żółtym wariancie nawiązującym do kolorystyki heraldycznej miasta. W tej sprawie w poprzedni piątek uruchomiony został sondaż. Swoje głosy oddało 7937 mieszkańców, spośród których 68,6% wskazało zwycięski wariant, a 31,4% opcję czarno-białą. Pierwsze tablice pojawią się na ulicach miasta w IV kwartale tego roku.

Dwa warianty do wyboru to efekt prac zespołu ekspertów, który został powołany do życia pod koniec ubiegłego roku. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli prezydent Marcin Krupa oraz Grzegorz Hańderek, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Do udziału w zespole zostali zaproszeni m.in. eksperci z Akademii Sztuk Pięknych, przedstawiciele Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Miasta Katowice, a także przedstawiciele pracowni Linia z Wrocławia, która przygotowała pierwotną koncepcję SIM oraz firmy Utal, która wykonuje oznakowanie. Projekty SIM, na które głosowali mieszkańcy, zostały przygotowane przez ekspertów ASP.

Katowiczanie zdecydowali, że w przestrzeni miasta realizowany będzie wariant kontrastowy (charakterystyczny).

CECHY wariantu charakterystycznego:

  • nawiązuje do kolorów heraldycznych, czyli zestawienia wykorzystywanego w identyfikacji miasta,
  • charakterystyczne połączenie, które już jest kojarzone z Katowicami i może wzmocnić tożsamość wizualną miasta,
  • zestawienie ciemnej szarości, bieli i żółci gwarantuje maksymalne kontrasty,
  • połączenie kolorystyczne rekomendowane dla osób starszych i z dysfunkcją wzroku,
  • kolorystyka zapewniająca odcinanie się od tła.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.