Gramy dla Anitki
Gramy dla Anitki

W marcu 2011 roku Anitka trafiła do szpitala z bólami kręgosłupa, nóg i brzucha. Po dwóch tygodniach badań diagnoza zabrzmiała – Neuroblastoma IV stopień (najniebezpieczniejszy), tj. guz przestrzeni zaotrzewnowej z przerzutami do węzłów chłonnych oraz struktur kostnych kręgosłupa piersiowego, lędźwiowego, kości krzyżowej, kości biodrowej oraz szpiku kostnego. Mała przeszła już 8 cykli chemioterapii i powoli zbliża się do przeszczepu komórek macierzystych, operacji wycięcia guza i kolejnych cyklów chemioterapii.

Anitka potrzebuje operacji. Zajmą się nią świetni lekarze – przeszczep odbędzie się w Krakowie, jednak po operacji dziewczynka w pewnym stopniu będzie zdana sama na siebie. Niestety pobyt rodzica, dojazdy do szpitala oraz leki i długa rekonwalescencja wymagają nakładu pieniędzy.  Istnieje duże niebezpieczeństwo, że podczas leczenia chemioterapią wystąpią powikłania, których leczenie jest bardzo kosztowne i nie zawsze refundowane przez NFZ. Takie leczenie może kosztować nawet 400zł dziennie i trwać pół roku, co daje kwotę 72000 zł.

Ważne więc jest aby pieniądze zbierać już teraz, dlatego specjalnie dla dziewczynki organizowane są cykle koncertowe i pikniki rodzinne, które będą miały na celu zebranie jak największej liczby pieniędzy. Pieniądze będą zbierane poprzez Fundację Iskierka.

Planowane wydarzenia odbędą się w terminie 06 -10 lipca 2011,

Terenie miast: Mikołów, Katowice, Tychy.

10 lipca odbędzie się finałowy Piknik Rodzinny.

Informacje o Pikniku:

Termin: 10 lipca 2011

Czas trwania: 8 godzin (14.00 – 22.00)

Miejsce: Mikołów, teren starostwa – ścisłe centrum

Atrakcje dodatkowe: teatr ognia, nauka chodzenia na szczudłach, jazda konna, dmuchane zamki dla dzieci, porady prawne za co łaska, grill, lody, wata cukrowa, zabawy dla dzieci, itp.

W koncertach zagrają m.in. Akurat, Plagiat 199, Sami, Leniwiec, Bzzzt S.S., Bunkier, Kulisz Trio, Silesian Sound System, Strefa, Tomato i wiele, wiele innych.

One Response to "Gramy dla Anitki"

  1. GramydlaAnitki  6 lipca 2011

    Niestety koncert Silesian Sound System został odwołany za co bardzo przepraszamy. Dzis wieczorem pojawi sie informacja kiedy i gdzie zagra Silesian Sound System !! Zapraszamy za to dziś do Fraktala w Mikołowie na godzine 17 gdzie odbędą się inne koncerty takich zespołów jak: The Cold, Prokuratura, The Łindows oraz Bunkier ! Wstęp 5 zł. Koncerty te rownież są nazwą „Gramy dla Anitki

    Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.