Śniadanie Katowice

Śniadania na mieście to bardzo wygodna opcja dla osób, które nie mają ani czasu, ani ochoty, by przygotować sobie porządne śniadanie w domu. Jeśli nudzą Cię już kanapki zabierane do pracy, a chcesz zadbać o zbilansowaną dietę i dostarczyć swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, to zacznij od poszukania odpowiedniego miejsca serwującego pyszne śniadania w Katowicach. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, którymi dzielimy się w naszym poradniku.

Rzut oka na menu

Na początek zawsze warto zapoznać się z menu śniadaniowym. Wiele miejsc deklaruje, że serwuje śniadania, natomiast nie precyzuje, że chodzi wyłącznie o podstawowe dania, jak gotowe kanapki czy w najlepszym razie jajecznica z kajzerką.

Jeśli oczekujesz czegoś bardziej kreatywnego i pożywnego, to zapoznaj się z menu i sprawdź, czy w danym miejscu da się zjeść i śniadanie mięsne, i wegetariańskie czy wegańskie. Im więcej zestawów, tym lepiej, ponieważ pozwoli Ci to codziennie próbować czegoś innego.

Do śniadania oczywiście dobra kawa

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy, która jest również naturalnym dodatkiem do śniadania. Idąc tym tropem warto się upewnić, że w danym miejscu nie tylko smacznie zjemy, ale też napijemy się kawy z prawdziwego zdarzenia. Sprawdź, czy serwowane są różne rodzaje kaw – klasyczne espresso z ekspresu automatycznego to trochę za mało.

Atmosfera miejsca

Jednym z powodów, dla których decydujemy się zjeść śniadanie na mieście, jest chęć wyciszenia się, nabrania sił przed dalszą częścią dnia i zredukowania porannego stresu związanego z pracą. Na to wszystko duży wpływ ma klimat panujący w danym miejscu. Warto postawić np. na kawiarnię, która zapewnia swoim gościom wysoki komfort jedzenia śniadań, w której nie panuje wielki harmider i ruch niczym w galerii handlowej w czasie wyprzedaży.

Lokalizacja

Ważnym kryterium wyboru miejsca serwującego śniadania jest to, gdzie się ono znajduje. Nikt przecież nie będzie jechać na drugi koniec miasta tylko po to, aby zjeść nawet najpyszniejsze śniadanie – a już na pewno nie wtedy, gdy ma tylko 20-30 minut przerwy w pracy. Stąd dobrze będzie poszukać kawiarni położonej w samym centrum Katowic lub w jego bezpośredniej okolicy.

Śniadania serwowane w formule all day breakfast

Jedni jedzą śniadanie o 8 rano, inni o 9, a jeszcze inni dopiero w południe. Wiedząc o tym najlepsze miejsca serwujące śniadania oferują je w formule all day breakfast. Oznacza to, że na śniadanie można wpaść o każdej porze dnia, co jest bardzo wygodne i pozwala np. zastąpić pożywnym śniadaniem popularne przekąski z automatu czy samodzielnie robione kanapki.

Propozycja dla zagonionych  

Jeśli naprawdę nie masz czasu, aby zjeść pełnoprawne śniadanie o poranku, to rozejrzyj się za takim miejscem, w którym możesz zamówić np. bajgla i zabrać go ze sobą do pracy. To dużo lepsza alternatywa dla przekąsek, słodyczy etc.

Coś na słodko

W dobrych kawiarniach serwujących śniadania w Katowicach można również zamówić pyszne wypieki, które idealnie pasują do kawy. Oczywiście nie należy nimi zastępować pełnoprawnego śniadania, natomiast od czasu do czasu można sobie pozwolić na taką zamianę czy po prostu wpaść na coś słodkiego w porze lunchu lub po pracy.  

Kawiarnia Kafej: tu zjesz prawdopodobnie najlepsze śniadanie w Katowicach

Kafej to bardzo popularna wśród katowiczan kawiarnia, która serwuje nie tylko doskonałą kawę przyrządzaną przez profesjonalnych baristów, ale także zaprasza na całodzienne śniadania. Uwagę zwraca już menu, które obejmuje zestawy śniadaniowe i dla fanów dań mięsnych, i dla wegetarian oraz wegan.

Warto podkreślić, że śniadania w Kafej są przyrządzane ze świeżych, również ekologicznych produktów, w większości pozyskiwanych od lokalnych dostawców. Jeśli więc starasz się jeść dobrze i zdrowo, to śniadanie w Kafej na pewno wpisze się w Twój plan dietetyczny.

Z pełną ofertą śniadań w Katowicach serwowanych w kawiarni Kafej możesz się zapoznać na stronie internetowej https://kafej.pl/sniadania/.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.