Antykwariat to najlepsze rozwiązanie dla książek lub podręczników szkolnych, które zalegają na Twojej półce i zbierają kurz, podczas kiedy mogą się komuś przydać. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron – zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Ty nie dość, że pozbędziesz się zalegających książek, to jeszcze na tym zarobisz, a ktoś inny zyska potrzebną lekturę za mniejsze pieniądze. Niestety antykwariatów w Polsce jest coraz mniej i czasem kompletnie nie wiadomo, gdzie się udać. Dlatego w poniższym artykule prezentujemy najpopularniejsze antykwariaty w Katowicach.

Dlaczego warto sprzedawać książki do antykwariatu?

Zanim przejdziemy do zestawienia, chcielibyśmy słowem wstępu wyjaśnić, dlaczego warto skorzystać z takiej opcji.

Jak już wspomnieliśmy, dla wielu osób jest to okazja do zbycia niepotrzebnych książek, czasopism, komiksów, słowników, czy podręczników szkolnych, a dla innych, szansa na ich zakup w korzystniejszej cenie. Po takie rozwiązanie sięgają najczęściej rodzice pociech chodzących do szkoły, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup nowych podręczników. W rzeczywiści są bardzo drogie, a tak naprawdę niewiele różnią się od wydania pochodzącego z zeszłego roku. Dlatego nikogo nie dziwi poszukiwanie tańszych podręczników.

Książki można sprzedawać nie tylko w tradycyjnych antykwariatach, ale również w internecie. Zbędne książki można wystawić na portalach ogłoszeniowych, takich jak np. www.sprzedajemy.pl/katowice/kultura-i-rozrywka/ksiazki-i-podreczniki, co z pewnością dla wielu osób jest wygodniejszą opcją. Bez wychodzenia z domu można stworzyć ofertę określonej książki i korzystnie ją sprzedać.

Lista najpopularniejszych antykwariatów w Katowicach

Jeżeli jednak komuś odpowiadają bardziej tradycyjne metody handlu, poniżej prezentujemy listę popularnych antykwariatów z rejonu miasta Katowice:

1. Antykwariat Naukowy „Artifex” Witold Adam Sojka, ul. 3 Maja 19/29

Ze względu na szeroki księgozbiór jest to jeden z najczęściej wybieranych antykwariatów w tym rejonie. Jego specjalnością jest oferta obejmująca zagadnienia kultury i sztuki polskiej. Można tu za gotówkę sprzedać różnorodne stare druki, książki w historycznych, oryginalnych oprawach, książki dla dzieci, mapy i widoki miast, plakaty, widokówki itp. W sezonie klienci mogą liczyć na duży wybór podręczników szkolnych oraz materiałów dla studentów.

2. Antykwariat 451 stopni, ul. Aleja Korfantego 42

Antykwariat 451 stopni prowadzi zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i internetową. W ofercie znajduje się szeroki księgozbiór z różnych dziedzin, począwszy od książek historycznych, naukowych, obcojęzycznych, po książki dla dzieci i młodzieży, literaturę polską i obcą, poezję, biografie oraz wiele innych.

3. Antykwariat „Lamus”, ul. Stefana Batorego 10

W ofercie antykwariatu, oprócz książek, klienci mogą znaleźć wiele pięknych i oryginalnych przedmiotów oraz biżuterii. Często można spotkać się z pozytywnymi opiniami dotyczącymi fachowej i miłej obsługi, niepowtarzalnego asortymentu oraz przystępnych cen. W sprzedaży dostępne są również wszelkiego rodzaju antyki, meble, złoto, srebro, dzieła sztuki, czy obrazy.

4. Antykwariat Regionalny, ul. Warszawska 13

Ten antykwariat zajmuje się sprzedażą starodruków oraz różnego rodzaju widokówek. Klienci mogą wybierać spośród bogatego asortymentu w atrakcyjnych cenach. Poszukiwacze białych kruków znajdą tutaj prawdziwe skarby. W ofercie dostępne są stare czasopisma, książki z różnych dziedzin, starodruki, mapy oraz podręczniki.

5. Księgarnia – Antykwariat „Hirudina”, ul. Bednorza 14

Księgarnia – Antykwariat „Hirudina” dysponuje szeroką ofertą książek nowych oraz używanych. Można tu znaleźć książki i pomoce naukowe o każdej możliwej tematyce, w tym książki techniczne i specjalistyczne. Coś specjalnego dla siebie znajdą tu również hobbyści, amatorzy starodruków i czasopism oraz innych antycznych księgozbiorów.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.