Etap 7 Tour de Pologne 2021

Już 14 sierpnia w Katowicach odbędzie się 78. edycja Tour de Pologne. Po raz kolejny w Katowicach odbędzie się Tour de Pologne, a konkretnie będzie to 6. etap wyścigu – jazda indywidualna na czas oraz 15 sierpnia 7. etap wyścigu, dzień później, na trasie Zabrze-Kraków.

Katowice na trasie Tour de Pologne były zawsze świątynią sprintu. W stolicy Górnośląsko-Zagłębiowskiej metropolii zawodnicy rozwijali bardzo duże prędkości, ponad 80 km/h, jadąc w dół aleją Korfantego na finiszu obok Spodka. Jednak po ubiegłorocznym, bardzo niebezpiecznym wypadku Fabio Jakobsena, trasa została zmieniona. Meta będzie tym razem niedaleko Spodka, przy pomniku Powstań Śląskich. W ramach 6. etapu w tym roku trasa ma 19,1 km długości. Zawodnicy będą startowali co minutę, a ostatnich 10 zawodników co dwie minuty z ul. Olimpijskiej, obok budynku NOSPR. Stamtąd pojadą w kierunku Zawodzia i Janowa, przejadą przez Nikiszowiec, później okrążą Muchowiec i ul. Francuską oraz ul. Damrota wrócą do ścisłego centrum Katowic.

W sobotę będą zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz transportu publicznego. Dobrze jest zapoznać się z informacjami, jak również godzinami i terminami poszczególnych wyłączeń i objazdów.

5:00 zmiany w organizacji ruchu
14:00 zamknięcie ulic
18:50 przyjazd ostatniego kolarza na metę
19:00 stopniowe otwieranie ulic

Szczegóły oraz informacje dotyczące zmian dostępne są na stronie.

Ponieważ w czasie wyścigu ulegają zmianom rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, szczegółowe informacje w tym zakresie dostępne będą także na stronie ZTM.

Podobnie jak w latach poprzednich, uruchomiona zostanie infolinia dla mieszkańców, która będzie działać w piątek 13 sierpnia oraz w sobotę 14 sierpnia. W godz. 8:00-19:00 pod numerem 32 77 88 960 będzie można uzyskać odpowiedź na pytania związane z wyścigiem.

Organizatorzy podają, że na trasie dopuszczone jest kibicowanie, przy czym należy zachować wszelkie obowiązujące zasady dotyczące dystansu społecznego.

Kolarze pojawią się w Katowicach również 15 sierpnia (niedziela) ok. godz. 16:00, ponieważ 7. etap wyścigu Zabrze-Kraków prowadzić będzie m.in. ulicami Zarzecza, Podlesia i Kostuchny.

TRASA 15 sierpnia:

  1. ul. Kaskady
  2. ul. Uniczowska
  3. ul. Armii Krajowej
  4. ul. Migdałowców
  5. ul. T.Boya-Żeleńskiego
  6. ul. Beskidzka

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.