Edyta Łozowska
Edyta Łozowska

Edyta Łozowska, którą do tej pory na łamach tego portalu znaliśmy z działań na rzecz Gimnazjum nr 20, miedzy innymi o zachowanie szkoły oraz zniesienie rejonizacji uczniów, zdecydowała się kandydować do Rady Miasta Katowice.

Przewodniczy Radzie Rodziców Gimnazjum nr 20 im. Karola Miarki, jest także członkiem zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum nr 20 w Katowicach oraz członkiem zarządu Koła PO RP Sympatyków Dzielnic Południowych i Wschodnich w Katowicach.

Na stronie Edyta Łozowska można znaleźć informację na temat jej programu wyborczego, kalendarium działań związanych z Gimnazjum nr 20 oraz archiwalne artykuły na jej temat w różnych lokalnych portalach i gazetach. Jedną z jej inicjatyw jest także pozew przeciw prezydentowi Katowic za składanie niepotrzebnych oświadczeń przez rodziców uczniów idących do Gimnazjum nr 20.

Także na Facebook prowadzi stronę „Dobra edukacja przepustką w przyszłość”, gdzie umieściła do tej pory kilka informacji na swój temat. Na tej koncepcji zbudowany jest program wyborczy.

W najbliższym czasie 13 października o godz. 17.30 w Gimnazjum nr 20 odbędzie się spotkanie z prezentacją dotyczącą obowiązującej w naszym mieście rejonizacji szkół. Pani Edyta opowie o tym, dlaczego przyjęte w Katowicach rozwiązania są absurdalne i jak je poprawić. Innym ważnym punktem programu wyborczego jest dopilnowanie budowy hali sportowej przy Gimnazjum Nr 19, która miała zakończyć się do końca roku szkolnego 2009/2010.

7 Responses to "Edyta Łozowska na wyborczej mapie Piotrowic"

 1. Ewa  11 listopada 2010

  Trzymam kciuki i życzę powodzenia w wyborach

  Odpowiedz
 2. Kysiu10  11 listopada 2010

  plakat tragedia- kandydatka z jedynie słusznej partii raczej tez

  Odpowiedz
 3. Beata  13 listopada 2010

  Pani Edytko, mocno trzymam kciuki. Ma Pani wiele atutów i umiejętności. Zmobilizowałam rodzinę i znajomych. Powodzenia.

  Odpowiedz
 4. Zbyszek  18 listopada 2010

  Pani Edyto oczywiście będę głosować na panią z rodziną, tak jak wcześniej pani odpisałem pocztą e- mail ( po zadaniu pytania na temat p. Uszoka). W tych wyborach stawiam na kobiety- oczywiście nie te które siedzą już w radach od lat. Potrzeba nowych twarzy i nowych spojrzeń na niektóre sprawy dotyczące Katowic. Trzymam jednocześnie kciuki i powodzenia.

  Odpowiedz
 5. Andrzej  19 listopada 2010

  A ja będę głosował na Krzysztofa Chwolika nr 2 na liście 5 (PiS).
  http://www.chwolik.republika.pl
  To wieloletni doświadczony pedagog, stał na czele „Solidarności” nauczycielskiej!

  Odpowiedz
 6. rangerek  19 listopada 2010

  stał na czele Solidarności – to wystarczający argument żeby na niego nie głosować – czy oprócz pracy związkowej robił coś jeszcze? dla mnie związkowcy a zwłaszcza szefowie to leśne dziadki brzydzące sie pracą 🙂

  Odpowiedz
 7. Andrzej  19 listopada 2010

  Nie związku, a nauczycielskiej. Więcej o kandydacie może Pan dowiedzieć się ze strony internetowej http://www.chwolik.republika.pl Ponadto jest to jeden z niewielu ludzi, który znajdzie się w nowym majowym wydaniu encyklopedii WHO IS WHO, znanej na całym świecie, mającej też polskie wydanie. Wchodząc na stronę internetową dowie się Pan m.in. o jego wieloletniej pracy nauczycielskiej i innych rzeczach. Z tego co nie zamieszczono można dodać, że otrzymał kilkukrotnie za zasługi na polu edukacji nagrodę Prezydenta Miasta Katowice, można to również znaleźć w Internecie. Oczywiście każdy ma swoje kryteria ocen i przekonania, a dla mnie właśnie Pan Krzysztof jest najodpowiedniejszym kandydatem do Rady 😛

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.