Dwa tysiące osób kupiło bilety-cegiełki, by razem z Dżemem zagrać dla Hospicjum Cordis. (© Fot. Arkadiusz Gola)Zespół Dżem z Piotrowic wziął udział w koncercie charytatywnym na rzecz budowy Nowego Domu Hospicjum Cordis. Koncert został zorganizowany przez redakcję Polskiego Dziennika Zachodniego, a zebrano 121 270 złotych.

Gwiazdą imprezy była kultowa grupa muzyków z Piotrowic, Dżem. Koncert miał miejsce w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Kwotę 121 tys. 270 złotych, którą udało się uzyskać ze sprzedaży biletów i aukcji, na której licytowano wartościowe przedmioty, które podarowały nam osobistości m.in. świata polityki, kultury i sztuki. Listę interesujących przedmiotów można sprawdzić na stronach dziennika.

Jednym z licytowanych przedmiotów było spotkanie z Dżemem. Jak czytamy:

Spotkanie z Dżemem „poszło” za dwa tysiące zł. Szczęśliwą nabywczynią okazała się Grażyna Wacławek z Katowic, która jak się później okazało, pochodzi z tej samej dzielnicy (Piotrowic) co gitarzyści Dżemu – Adam i Beno Otrębowie. Podczas spotkania z muzykami pani Grażynie towarzyszył mąż Dariusz. Mogła być jeszcze ich córka, która lubi Dżem, ale… nie dała się namówić na wspólne wyjście z rodzicami na koncert. Po ich powrocie do domu zapewne żałowała swej decyzji.

Grupa Dżem honorarium za koncert przekazała hospicjum. (© Fot. Arkadiusz Gola)Wydarzeniem wieczoru był 2-godzinny występ Dżemu, który postawił na swoje największe przeboje. „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam…” – śpiewał Maciej Balcar, podczas jednego z największych hitów „Do Kołyski”. Piosenka tego wieczoru zabrzmiała wyjątkowo szczególnie. Dżem nie wziął za ten występ ani złotówki.

– Wiemy jak działa Hospicjum Cordis, wiemy jak pani Jolanta Markowska zaraża entuzjazmem wszystkich, którzy z nią współpracują. To było podstawą naszego silnego zaangażowania w to przedsięwzięcie i zagrania jak najlepszego koncertu dla ludzi, którzy zechcieli wesprzeć to hospicjum – podkreślił Maciej Balcar, wokalista grupy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.