Jeden z nastoletnich dilerów - fot. PolicjaW połowie grudnia policjanci z wydziału antynarkotykowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. 23-latek z Katowic jest ostatnim z dilerskiej szajki, którą stróże prawa rozbili kilka miesięcy temu. Mężczyzna przyznał się do sprzedaży prawie kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości 30.000 złotych. Grozi mu dziesięć lat więzienia. Handlarz wpadł w przygotowaną przez policjantów zasadzkę. Był bardzo zaskoczony i nie próbował uciekać.

Jego czterej wspólnicy zostali zatrzymani pod koniec września. Zatrzymani wtedy dilerzy byli w wieku od 17 do 19 lat. Dwóch z nich zatrzymano w areszcie. Dwaj pozostali zostali objęci policyjnym dozorem. Cała czwórka sprzedawała narkotyki nieletnim. Wszystkim groziła wtedy kara co najmniej trzech lat więzienia.

Ci młodzi mieszkańcy Katowic w ciągu ostatnich tygodni sprzedali innym osobom w tym nieletnim 600 gram amfetaminy. Z tej ilości narkotyku można przygotować 6000 działek dilerskich o wartości 18.000 złotych
Ze wstępnych ustaleń wynika, że dilerzy sprzedawali narkotyki w Ligocie i Piotrowicach. Dwaj z nich zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach, a dwóch kolejnych podczas próby sprzedaży kilku działek amfetaminy. Dwaj dilerzy w wieku 19 i 17 lat zostali tymczasowo aresztowani, a dwaj pozostali w wieku 17 i 18 lat objęci policyjnym dozorem. Dilerzy usłyszeli łącznie 25 zarzutów dotyczących sprzedaży narkotyków. Ponieważ sprzedawali narkotyki również nieletnim grozi im kara co najmniej 3 lat więzienia. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że zatrzymani handlarze współpracowali z rozbitym w ubiegłym roku gangiem handlarzy narkotyków z Ligoty.

Dwóch z nich nadal przebywa w areszcie. Prowadzący śledztwo ustalili, że rozbity gang sprzedawał narkotyki w Ligocie i Piotrowicach. Wśród ich odbiorców byli również nieletni. Funkcjonariusze szacują, że dilerzy od 2007 roku wprowadzili na rynek 3 kilogramy amfetaminy o czarnorynkowej wartości 90.000 złotych. Z tej ilości narkotyku można przygotować 30.000 działek dilerskich. Zatrzymanym dilerom przedstawiono łącznie 60 zarzutów dotyczących handlu narkotykami. Wszystkim podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

W październiku ub. roku zatrzymano 9-osobowy gang handlarzy narkotyków w wieku od 17 do 37 lat – według ustaleń policji, zajmujących się również kradzieżami aut, napadami rabunkowymi i wymuszeniami. Udowodniono im wprowadzenie na rynek blisko 5 kg amfetaminy o wartości co najmniej 100 tys. zł.

Podczas ubiegłorocznych zatrzymań policjanci znaleźli m.in. kradzione nawigacje satelitarne, telefony komórkowe i komputery. Wiadomo, że przestępcy planowali włamanie do sklepu komputerowego i jego spalenie, a także zastraszali i zmuszali swoich rówieśników do handlowania narkotykami.

One Response to "Druga grupa dilerów złapana"

  1. Szumo  29 września 2010

    Dlaczego policja nie sprawdza firmy które sprzedają nawigacje fabryczne takie na stałe montowane w samochodach !? Nawigacje te na pewno muszę pochodzić z kradzieży bo w serwisie te same są kilka razy droższe i niemożliwością jest aby ten sam produkt był kilkakrotnie tańszy. Niech w końcu policja tym się zainteresuje !!!!

    Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.