Donegal
Donegal

Klub Old Timers Garage mieszczący się przy ul. Gen. Jankego 132 serdecznie zaprasza na koncert Donegal w dniu 13 listopada.

Formacja „Donegal” powstała wiosną 1999r. Pomimo swego krótkiego życiorysu zdołała osiągnąć profesjonalny poziom artystyczny oraz zgromadzić liczną grupę swych stałych słuchaczy. Stało się to możliwe dzięki wysokim umiejętnościom instrumentalnym członków zespołu, jak również dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, którego źródła należy poszukiwać w wielkiej fascynacji, jaką jest dla nich muzyka celtycka. To właśnie ona stała się ich natchnieniem i inspiracją do tworzenia własnych aranżacji takich utworów jak np. : reel, jig oraz hornipipe.

Swoje muzyczne umiejętności potwierdzili podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej „Mazovia Folk Festiwal ‘2000” w Giżycku, gdzie zespół otrzymał II nagrodę, zaś Monika i Roman Szweda zostali nagrodzeni jako najlepsi instrumentaliści przeglądu oraz w 2004r na X Festiwalu Wikingów w Wolinie, podczas I Konkursu Muzyki Celtyckiej, zdobyli I nagrode a najlepszą instrumentalistką konkursu ponownie została Monika Szweda.

Od 2000 roku koncertują w całej Polsce. Ich koncerty spotykają się z niezwykle życzliwym i entuzjastycznym przyjęciem zarówno podczas dużych imprez plenerowych, jak i w małych kameralnych salach klubów i pubów. W czasie koncertów bawi publiczność żywiołowym wykonaniem muzyki celtyckiej w jej tradycyjnym brzmieniu, grając na instrumentach, które na stałe wrosły w klimat irlandzkich pubów.

Rok 2003 jeszcze bardziej zbliża zespół do pięknej tradycji muzycznej regionu Donegal, tworząc aranżacje utworów na dwoje skrzypiec, co spotyka się z wielką aprobatą publiczności.

Old Timers Garage to nie tylko wydarzenia kulturalne z najwyższej półki. Klub mieszczący się w dawnym kinie „Piast” oferuje niepowtarzalny klimat. Wewnątrz prawdziwie amerykańska atmosfera oraz zabytkowe samochody.

Leave a Reply

Your email address will not be published.