Wielu z nas słyszało o niepokojących statystykach dotyczących zachorowań na raka piersi. To jedna z najczęściej występujących groźnych chorób nowotworowych, która może dotknąć każdą kobietę. Jednak pomimo tego, że wiemy o jej istnieniu, często zapominamy o jednym z najważniejszych narzędzi w walce z nią — badaniach. Dlaczego USG piersi jest tak niezwykle istotne? Jakie korzyści niesie ze sobą regularna diagnostyka? Gdzie wykonać USG piersi w Katowicach? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Kobieto, badaj piersi!

USG piersi oraz ich samobadanie to jedne z najważniejszych badań, które trzeba wykonywać regularnie. Są niezwykle istotne, ponieważ pozwalają wykryć raka piersi we wczesnym stadium, kiedy jest on bardziej podatny na leczenie. Warto zaznaczyć, że nowotwór złośliwy piersi jest najczęściej występującym rodzajem raka u kobiet. W Polsce stanowi on około 23% wszystkich przypadków nowotworów i jest przyczyną około 14% zgonów, Szacuje się, że na całym świecie co roku diagnozuje się raka piersi u 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy z nich traci życie z powodu tej choroby.

Samobadanie piersi powinno być wykonywane przez panie co miesiąc, z kolei badanie USG co najmniej raz na 2 lata, a w przypadku kobiet z rodzinnym obciążeniem nowotworami piersi częściej — raz w roku.

Tu wykonasz USG piersi w Katowicach

Badanie ultrasonograficzne nie jest czymś, czego należy się obawiać. Jest ono całkowicie bezpieczne, bezbolesne oraz nieinwazyjne. Gdzie można wykonać USG piersi w Katowicach?

Stachura & Drozd Clinic

USG piersi w Katowicach zrobisz w Klinice Stachura Drozd, która znajduje się przy ul. Jankego 275 w katowickiej dzielnicy Piotrowice-Ochojec. Ta placówka specjalizuje się w medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej i przeprowadzaniu badań ultrasonograficznych. Co istotne, eksperci wykonujący w tej placówce badania USG posiadają wiedzę i doświadczenie, które pozwalają im na kompleksową diagnostykę zarówno naturalnych piersi, jak i tych z implantami. Powiększony biiust wymaga nieco innej metodyki badania, dlatego ważne jest, aby skorzystać z usług profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w pracy z piersiami z implantami i potrafią dokładnie ocenić ich stan, kondycję.

Grupa Medyczna TOMMED

Tommed to nowoczesny ośrodek medyczny o szerokim zakresie specjalizacji, który szczyci ponad 25-letnim doświadczeniem. Pod jego szyldem działają m.in. wielospecjalistyczny szpital, zakład podstawowej opieki zdrowotnej, a także poradnie specjalistyczne dla dzieci i dorosłych oraz gabinety diagnostyczne. To właśnie w tych ostatnich wykonać może szeroki zakres badań w tym ultrasonografię piersi. Sporym atutem jest kilka lokalizacji w Katowicach, dzięki czemu placówki są łatwo dostępne dla kobiet z różnych części miasta.

Klinika Gyncentrum

Gyncentrum to miejsce, które znany jest wielu osobom, jako ceniony ośrodek specjalizujący się w diagnostyce i terapii niepłodności. Warto jednak zaznaczyć, że specjaliści z kliniki pomagają dbać o zdrowie każdej kobiety — nie tylko tej starającej się o dziecko — m.in. poprzez przeprowadzanie badań USG piersi.

Centrum medyczne enel-med

Grupa enel-med obejmuje placówki medyczne, takie jak: wielospecjalistyczne przychodnie, szpitale, jednostki diagnostyki obrazowej i kliniki specjalizujące się w medycynie estetycznej oraz medycynie sportowej położone w różnych miastach i miasteczkach Polski. Katowicki oddział zatrudnia aż 3 specjalistów, którzy wykonują badania ultrasonograficzne piersi — zarówno mężczyzn, jak i kobiety, tak aby móc dobrać specjalistę zgodnie ze swoimi preferencjami.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.